Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 20 kwietnia 2024

Kozieniczanka wicemistrzynią świata

sobota, 16 listopada 2019 20:05 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Jagoda Kibil z Kozienic zdobyła srebrny medal w biegu na 200 metrów w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata w Dubaju.

Czas jaki dał Jagodzie wicemistrzostwo to 32,15 sekundy. Jest to jednocześnie jej życiowy rekord na dystansie 200 metrów.

Jak powiedziała Jagoda Kibil, głównym celem wyjazdu do Dubaju nie był medal. – Chciałam zrobić jak najlepszy wynik. Myślałam, że będę się cieszyć z życiówki, a to że dodatkowo zdobyłam medal daje mi pełnie szczęścia – mówiła Jagoda Kibil, po tym jak dziś wylądowała w Warszawie:

W tej ważnej dla Jagody chwili towarzyszył jej trener Jacek Szczygieł. Jak powiedział, podium nie było pewne od razu. Jego podopieczna na ostatnią prostą wbiegła jako czwarta. Dopiero przed metą wyprzedziła dwie zawodniczki przed sobą. Jacek Szczygieł podkreślił, że konkurencja była mocna. – Bieg wygrała Brytyjka, która od kilku lat nie schodzi z podium – wyjaśnił:

W zeszłym roku w Berlinie na dystansie 200 metrów Jagoda Kibil wywalczyła mistrzostwo Europy.