Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Siatkówka

Amerykanin w kadrze Cerrad Enea Czarni Radom

czwartek, 21 listopada 2019 14:40 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Brenden Sander nowym zawodnikiem drużyny Cerrad Enea Czarni Radom. 24-letni siatkarz gra na pozycji przyjmującego. W ubiegłym sezonie reprezentował barwy włoskiego klubu Cucine Lube Civitanova, z którym sięgnął po mistrzostwo Włoch oraz mistrzostwo Ligi Mistrzów i klubowe mistrzostwo świata.

Klubowa strona informuje, że w ostatnich tygodniach trwały długie poszukiwania nowego zawodnika, w miejsce Alena Sketa, który z powodu problemów zdrowotnych rozwiązał kontrakt z radomskim klubem. - Na testach przebywało w ostatnim czasie trzech siatkarzy. Najlepiej zaprezentował się amerykański przyjmujący, Brenden Sander. Po dopełnieniu wszystkich formalności, dziś możemy ogłosić że pozyskaliśmy siatkarza, który zastąpi na tej pozycji Alena Sketa - powiedział prezes klubu WKS Czarni Radom S.A. Wojciech Stępień.

24-letni przyjmujący w ubiegłym sezonie był zawodnikiem włoskiego klubu Cucine Lube Civitanova, z którym sięgnął po mistrzostwo Włoch oraz mistrzostwo Ligi Mistrzów i srebrny medal klubowych mistrzostw świata! Dla Brendena Sandera, był to pierwszy sezon w seniorskiej karierze.

W latach 2015-2018, amerykański zawodnik reprezentował barwy juniorskiego zespołu Brigham Young University, z którym wywalczył Mistrzostwo NCAA - sezon 2016 i 2017. W swoim dorobku Brenden Sander ma również brązowy medal Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów Juniorów 2014, srebrny medal Pucharu Panamerykańskiego Juniorów 2015 oraz srebrny medal Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów 2019. W swoim dorobku 24-letni siatkarz ma również występy w seniorskiej reprezentacji USA.

Zapraszamy do nas: