Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Siatkówka

Porażka radomianek po raz dziewiąty

sobota, 23 listopada 2019 20:35 / Autor: Weronika Chochoł
fot. radomka.com
Weronika Chochoł

Wynikiem 3:1 zakończyło się spotkanie w ramach 6. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Siatkarki Radomki Radom przegrały na wyjeździe z zawodniczkami DPD Legionovii Legionowo. Dla podopiecznych Adama Grabowskiego to dziewiąta porażka na dziewięć rozegranych w tym sezonie spotkań.

Pierwszy set należał do gospodyń, które szybko wysunęły się na prowadzenie. Chociaż radomianki starały się odrabiać straty, to podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego nie odpuszczały i to właśnie one zwyciężyły pierwszą partię.

W drugim secie zawodniczkom z Radomia szło już lepiej. W końcówce proste błędy - takie jak dotknięcie siatki czy przejście linii - zdarzały się siatkarkom Legionovii, co ułatwiło zwycięstwo drugiego seta Radomce. Ta partia zakończyła się wynikiem 25:20.

Stracony punkt jakby pobudził gospodynie, które pierwsze minuty trzeciego seta zaczęły prowadzeniem. Przy wyniku 15:10 o czas poprosił trener Radomki. W końcówce trzeciego seta kibice mieli na co popatrzeć. E.Leclerc Radomka zmniejszyła przewagę i była blisko zwycięstwa w tej partii, ale to gospodynie miały więcej szczęścia i wygrały 25:23.

Czwarty set zaczął się prowadzeniem Radomki. Jednak gospodynie nie dawały za wygraną, a gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce mocno odskoczyły gospodynie (23:20). Ostatni set i cały mecz zakończyła ze środka Maja Tokarska 25:21.

W następnej kolejce radomianki zagrają u siebie z #Volley Wrocław. Mecz w sobotę, 30 listopada o godz. 18.00 w radomskiej hali MOSiR.

DPD Legionovia Legionowo E.Leclerc Radomka Radom (25:17; 20:25; 25:23; 25:21)

MVP: Alicja Grabka

E.Leclerc Radomka Radom: Szpak, Lazcano, Azizova, Kubacka, Biała, Mucha, Witkowska (L), Bodasińska (L) oraz Szczepańska – Pogoda, Bałuk, Zaborowska.

DPD Legionovia Legionowo: Grabka, Tokarska, Oliviera Souza, Strantzali, Fidon-Lebleu, Łukasik, Lemańczyk (L) oraz Matejko, Wójcik.

Zapraszamy do nas: