Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa WIELKI CZWARTEK

Czarni zdobyli Zawiercie

niedziela, 01 grudnia 2019 19:24 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

Cerrad Enea Czarni Radom pokonali dziś 3:1 Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Od samego początku radomianie brylowali na parkiecie. Thanasis Protopsaltis celnie serwisował, Karol Butryn skutecznie atakował. Gospodarze co prawda nie dali się zdystansować, ale nie zdołali też wygrać pierwszego seta. Inaczej było już w kolejnej odsłonie. Zawiercianie gubili się, a Wojskowi zdobywali punkt za punktem. Wszystko wskazywało na to, że skończy się na trzech setach. Gospodarze przypomnieli o sobie i wygrali 25:21. Tylko na osłodę porażki, bo czwarty set w pełni należał do Czarnych. Najlepszym zawodnikiem  meczu został Karol Butryn, który zdobył 27 punktów.

W sobotę 7 grudnia Czarni zmierzą się w Radomiu ze Ślepskiem Suwałki. Mecz rozpocznie się o godz. 20.30.

Aluron Virtu CMC Zawiercie – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 17:25)

Aluron Virtu CMC Zawiercie: Waliński, Malinowski, Ferreira, Kania, Verhees, Masny, Koga (libero) oraz Andrzejewski (libero), Ferens, Dosanjh

Cerrad Enea Czarni Radom: Pajenk, Boruch, Protopsaltis, Vincić, Włodarczyk, Butryn, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Kędzierski, Filip, Firszt, Sander