Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

Piłka nożna

Radomiak "zimuje" w czołówce

poniedziałek, 02 grudnia 2019 08:10 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

4. miejsce i cztery punkty straty do lidera. Przerwę zimową piłkarze Radomiaka spędzą w czołówce Fortuna 1. Ligi.

20 spotkań rozegrali pierwszoligowcy przed przerwą zimową. Dla Radomiaka niedzielne zwycięstwo z GKS-em Bełchatów było dziesiątą wygraną w tej rundzie. Ostatecznie "Zieloni" kończą rok z bilansem 10-6-4 (zwycięstwa-remisy-porażki).

Na fotelu lidera "przezimuje" Warta Poznań, która uzbierała 40 punktów. Na kolejnych miejscach znajduje się Stal Mielec (38 punktów) i Podbeskidzie Bielsko-Biała (37 punktów). Radomiak zajmuje 4. miejsce (36 punktów).

W ostatnich 5 meczach Radomiak stracił aż 9 punktów (1 zwycięstwo, 3 remisy i porażka).

- Wiem, że ta końcówka nie była w naszym wykonaniu, jak środek ligi, gdzie było zwycięstwo za zwycięstwem, ale każdy zespół przeżywał lekkie wahania formy i kryzysy. Dobrze, że zdołaliśmy się zmotywować i wygrać ostatni mecz. Uważam, że 36 punktów, 10 zwycięstw to satysfakcjonujący wynik. Oczywiście można było więcej i lepiej, ale na pewno jesteśmy z tego wyniku zadowoleni - komentuje trener Dariusz Banasik.

Radomiak wróci do gry na przełomie lutego i marca. "Zieloni" mają już zaplanowany okres przygotowawczy.

- Wszystko mamy ustalone. Na pewno zawodnicy dostaną sporo wolnego, bo ta runda była długa. W tej chwili będą odpoczywać. Później dostaną rozpiskę treningową i w środku stycznia spotkamy się na pierwszym treningu. Jest planowane zgrupowanie - możliwe, że w tej samej miejscowości, co rok temu. Chcemy wyjechać do Włoch - mówi trener Banasik.

Pierwszy mecz Radomiak rozegra w weekend 29 lutego - 1 marca z Wartą Poznań.

 

 Tabela za: 90minut.pl

 

Zapraszamy do nas: