Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: 23 stycznia 2020

SPORT

To był dobry rok radomskiego sportu

12 grudnia 2019, 12:26 / Autor: Krzysztof Chomicz
Krzysztof Chomicz

Prezydent Radosław Witkowski spotkał się z radomskimi sportowcami, by podsumować minione 12 miesięcy ich występów. 

Na spotkaniu pojawili się zawodnicy dyscyplin nieolimpijskich, którzy w ubiegłym roku reprezentowali Radom. Za liczne sukcesy na mistrzostwach Polski i Europy sportowcy otrzymali od miasta stypendia oraz upominki. - Pięknie promujecie Radom. Macie bardzo silne charaktery i jestem pewien, że osiągniecie sukces. W przyszłym roku życzę wam przede wszystkim zdrowia, bo bez tego w sporcie nic się nie osiągnie - mówił Radosław Witkowski.

 

Zawodnicy podsumowali miniony rok i zapowiadali cele, jakie zakładają sobie na przyszły sezon. - W debiucie w mistrzostwach Polski odniosłem wielki sukces. Mam 15 lat i w przyszłym roku zamierzam zostać mistrzem. Mój główny cel to udział w mistrzostwach świata - powiedział Piotrek Glegoła, brązowy medalista mistrzostw Polski w kickboxingu. -  Zostałam mistrzynią Polski, a na mistrzostwach Europy przegrałam dopiero w finale. W przyszłym roku będę już rywalizowała w kategorii seniorek, więc od Nowego Roku ostro biorę się do pracy - zapowiedziała Kamila Dusza, która także reprezentuje klub Kick-box Radom.

 

Mistrzowie z Radomskiego Klubu Taekwondo po zdeklasowaniu krajowych rywali zapowiadają zainteresowanie walkami zawodowymi. - Sport amatorski nie jest tak gloryfikowany. W przyszłości trzeba będzie zrobić krok wprzód i wejść na ten wyższy poziom - mówili Patryk Kaczmarczyk i Kamil Będziński.

Radosław Witkowski rozmawiał między innymi z trenerami i zawodnikami karate, MMA, taekwondo, ju jitsu oraz kick boxingu. Na spotkaniu obecni byli też niepełnosprawni sportowcy ze stowarzyszenia START Radom. 

Zapraszamy do nas: