Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Siatkówka

Duże wyzwanie przed Cerrad Enea Czarnymi Radom

piątek, 13 grudnia 2019 11:22 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

To będzie szansa na odkucie się po słabszym występie ze Ślepskiem Suwałki. Cerrad Enea Czarni Radom zagrają z PGE Skrą Bełchatów.

Mecze Czarnych i Skry w ostatnich sezonach budzą wiele emocji. Z 8 ostatnich spotkań tylko dwa nie zakończyły się tie-breakiem.

Obie drużyny nie uniknęły w tym sezonie wpadek. PGE Skra Bełchatów potrafiła przegrać z Cuprumem Lubin (2:3), a Cerrad Enea Czarni Radom w ostatniej kolejce ze Ślepskiem Malow Suwałki.

Faworytami spotkania będą goście, którzy zajmują 4. miejsce w tabeli z bilansem 7 zwycięstw i 3 porażek. Radomianie w tym sezonie aż sześciokrotnie schodzili pokonani z parkietu.

- Czeka nas bardzo ciężkie spotkanie. Będzie to bardzo trudny mecz, ale gramy u siebie. Tutaj - jak pokazuje historia - nasze pojedynki ze Skrą były zawsze wyrównane, a czasami na naszą korzyść - mówi Michał Kędzierski, rozgrywający Cerrad Enea Czarnych Radom.

Nie trzeba przypominać, że w PGE Skrze Bełchatów gra wielu siatkarzy o "wielkich" nazwiskach. To m.in. Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Milan Katić, Milad Ebadipour czy Grzegorz Łomacz. W Skrze grają również siatkarze z radomską przeszłością - Norbert Huber, Kamil Droszyński czy Artur Szalpuk.

- To bardzo dobra drużyna. Wiele świetnych nazwisk. Na każdej pozycji mają wyrównane osoby klasy międzynarodowej. To nie oznacza, że nie możemy z nimi wygrać. Nasza forma faluje. Ostatnio przegraliśmy z Suwałkami po naszym słabym meczu, wcześniej był mecz z Zawierciem, więc teraz wychodzi, że zagramy lepszy mecz i mamy szansę wygrać - ocenia Michał Kędzierski.

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów w niedzielę (15 grudnia) o 17:30 w hali MOSiR w Radomiu.

Zapraszamy do nas: