Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica

Siatkówka

Nieudany wyjazd Wojskowych do Bydgoszczy. 2:3 z BKS-em

środa, 22 stycznia 2020 20:53 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Wynikiem 3:2 zakończył się mecz w ramach 16. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Cerrad Enea Czarni Radom przegrali na wyjeździe z ostatnią w tabeli BKS Visłą Bydgoszcz.

Pierwszy set rozpoczął się prowadzeniem Cerradu. Radomianie zbudowali czteropunktową przewagę, jednak gospodarze - w dużej mierze dzięki bardzo dobrej zagrywce - zniwelowali stratę, a dalej sami wysunęli się na prowadzenie, którego nie dali sobie odebrać do końca tej partii. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:20 dla Visły.

Drugi set również rozpoczął się prowadzeniem Cerrad Enea Czarnych Radom. Visła jednak nie pozostała dłużna i sukcesywnie wypracowywała swoją przewagę. Tym razem jednak Wojskowi poczuli ducha walki, odrobili straty i tę partię skończyli wygrywając do 21.

Początek trzeciego seta to wyrównana walka obu drużyn. Niestety - nie na długo. Bydgoszczanie przejęli inicjatywę i przez kolejne minuty spotkania utrzymywali swoje prowadzenie. Pod koniec tej części dzięki lepszej zagrywce udało się dogonić gospodarzy, jednak zepsuta zagrywka Sandera dała BKS-owi 25 punkt. Ta partia zakończyła się wynikiem 25:23.

Zmiany, zmiany w czwartym secie... Na boisko weszli Pajenk i Włodarczyk. W tej części Cerrad Enea Czarni Radom prezentowali się coraz lepiej. Wojskowi wywalczyli nawet pięciopunktową przewagę, gospodarze gonili gości, jednak - mimo emocjonującej końcówki - Czarni nie stracili prowadzenia i wygrywając 25:22 doprowadzili do tie-breaka.

Ciężar piątego seta zdawał się być nie do udźwignięcia przez Wojskowych. Na przewagę szybko wysunęła się Visła, a w kolejnych minutach spotkania sukcesywnie powiększała ją. Ostatecznie tie-break zakończył się wynikiem 15:9 dla gospodarzy.

W następnej kolejce Cerrad Enea Czarni Radom zmierzą się na wyjeździe z 13. w tabeli MKS-em Będzin. Mecz w poniedziałek, 27 stycznia o godz. 17.30.

BKS Visła Bydgoszcz - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (25:20, 21:25, 25:23, 22:25, 15:9)

BKS Visła Bydgoszcz: Lipiński 4, Stern 24, Quiroga 8, Peszko 15, Gałązka 14, Woch 13, Szymura (libero) oraz Gryc 3, Bonisławski (libero), Urbanowicz.

Cerrad Enea Czarni Radom: Vincić 3, Butryn 21, Protopsaltis 5, Sander 19, Ostrowski 7, Grzechnik 1, Masłowski (libero) oraz Włodarczyk 5, Boruch 1, Firszt, Filip 1, Kędzierski.

Sędziowie: Szymon Pindral i Sławomir Gołąbek.

MVP: Toncek Stern (Visła Bydgoszcz).