Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

Piłka nożna

Największa halówka w województwie

wtorek, 28 stycznia 2020 13:51 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

37 drużyn, ponad 500 zawodników brało udział w rozgrywkach Opoczyńskiej Ligi w Halowej Piłce Nożnej.

Halowe rozgrywki odbywają się w Opocznie już od wielu lat i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem piłkarzy. W tegorocznej edycji ligi wzięło udział ponad pół tysiąca zawodników, wyjaśnia Sławomir Zieliński, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

Mecze rozgrywane były od 24 listopada. W najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli w pierwszej lidze zwyciężył zespół Interm, który wygrał wszystkie swoje mecze. – Od kilku lat zawsze jesteśmy w pierwszej czwórce, tym razem udało się wygrać – mówi zadowolony z sukcesu kapitan Konrad Indrychowski, chociaż przyznaje, że łatwo nie było.

Drużyna Interm odniosła w tym roku podwójne zwycięstwo, ponieważ wygrała również puchar ligi. Uroczyste podsumowanie imprezy odbyło się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Opocznie. Tu nagrodzone zostały najlepsze drużyny rozgrywek. – To najbardziej rozbudowana liga w całym województwie – przyznaje Stanisław Sipa, prezes OZPN w Piotrkowie Trybunalskim.

Głównym organizatorem rozgrywek w ramach Opoczyńskiej Ligi w Halowej Piłce Nożnej im. Jana Zakrzewskiego była Rada Miejsko-Gminna LZS w Opocznie. Współorganizatorzy to: Urząd Miejski w Opocznie, Powiat Opoczyński, LUKS Mroczków-Dzielna oraz PCKZiU w Mroczkowie Gościnnym.