Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

Inne

W Kozienicach konkurowało 200 pływaków z całego kraju

niedziela, 01 marca 2020 14:27 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W ten weekend polska stolica pływania znajdowała się w Kozienicach. Odbyło się tam XVIII Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. Blisko 200 zawodników walczyło o najkrótsze czasy i jak najlepsze rozpoczęcie sezonu.

Dla większości pływaków, Grand Prix w Kozienicach to pierwsze poważne zawody w nowym sezonie – szczególnie ważnym ze względu na rok olimpijski.

Jan Świtkowski z AZS UMCS Lublin, który zajął pierwsze miejsce na dystansie 200 metrów stylem dowolnym mężczyzn:

Daniela Georges z AZS UMCS Lublin, najszybsza na dystansie 200 metrów stylem dowolnym kobiet:

Zawodnicy przyznają, że choć basen w Kozienicach nie jest pełnowymiarowy to chętnie w nim pływają, a niektórym nie raz przyniósł szczęście. Według Marcina Zmitrowicza, dyrektora Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, może wynikać to m.in. z dobrej organizacji i klimatu:

Z kolei Paweł Słomiński – prezes Polskiego Związku Pływackiego, przyznał że nawet na takim obiekcie mogą padać rekordy. Nawet w tym roku o rekord Polski otarł się Kacper Stokowski:

Od samego początku współorganizatorem imprezy jest Gmina Kozienice. Dorota Stępień, wiceburmistrz Kozienic:

Sponsorem imprezy po raz kolejny była Enea Wytwarzanie. Wiceprezes Marcin Łukasiewicz:

Enea przyznała też puchar dla najlepszej pływaczki w „Konkurencji Sponsora – Enea Wytwarzanie - 400 metrów stylem zmiennym mężczyzn”. Wyróżnienie to powędrowało do Michała Poprawy z AZS AWF Katowice.

Natomiast Burmistrz gminy Kozienice przyznał puchar dla najlepszego zawodnika w „Konkurencji Burmistrza Gminy Kozienice – 400 metrów stylem zmiennym kobiet”, który otrzymała Paula Żukowska. Oboje przyznają, że dodatkowe wyróżnienia to miły akcent zawodów. Michał Poprawa:

Paula Żukowska:

Z okazji osiągnięcia pełnoletności przez Grand Prix w Kozienicach, przygotowano tort oraz podziękowania dla organizatorów, zaś publiczność po oficjalnym otwarciu zawodów mogła obejrzeć pokaz pływania synchronicznego.

Zapraszamy do nas: