Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

SPORT

Czarni, Radomiak, HydroTruck i Radomka zagrają bez kibiców?

poniedziałek, 09 marca 2020 11:39 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Wojewoda mazowiecki planuje ograniczenie możliwości organizacji wydarzeń masowych. Co z meczami Cerrad Enea Czarnych Radom, HydroTrucku, Radomiaka i E. Leclerc Radomki?

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej, że planuje ograniczenie możliwości organizacji wydarzeń masowych.

- Przygotowujemy się coraz bardziej poważnie do tego, żeby jednak znacząco ograniczyć możliwość organizacji wydarzeń o charakterze masowym z udziałem dużej liczby osób - powiedział.

W tym tygodniu w Radomiu mają odbyć się mecze m.in. Cerrad Enea Czarnych Radom, HydroTrucku i Radomiaka. E. Leclerc Radomka miała zagrać w sobotę, ale spotkanie odbędzie się 16 marca. 

Cerrad Enea Czarni Radom w środę zagrają z Indykpolem AZS Olsztyn. Prezes Wojciech Stępień mówi, że na razie nie ma decyzji, żeby mecz miał odbyć się bez udziału kibiców.

- Słuchaliśmy konferencji. Są zalecenia, ale nie podjęliśmy decyzji, żeby mecz odbył się bez kibiców. Nie popadamy w panikę. Dopóki nie ma ostatecznej decyzji, że jest zakaz, normalnie wszystko będzie się odbywało - mówi prezes Wojciech Stępień.

Na rozwój wydarzeń czekają HydroTruck, Radomiak i E. Leclerc Radomka. Tutaj decyzje mają zapaść bliżej daty rozegrania meczu. Wszystkie kluby znają zalecenia wojewody i Głównego Inspektora Sanitarnego.

- Na dzień dzisiejszy nie planujemy zamknąć meczu 16 marca dla publiczności. Oczywiście będziemy monitorować sytuację i stosować się do przyszłych zaleceń wojewody oraz GIS, jednak na dzień dzisiejszy planujemy go normalnie - informuje Krzysztof Witek z E. Leclerc Radomki Radom.

HydroTruck zagra w piątek z Anwilem Włocławek, Radomiak w sobotę z Odrą Opole, a E. Leclerc Radomka w poniedziałek z Energa MKS Kalisz.

Zapraszamy do nas: