Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: 13 lipca 2020

SPORT

[AKTUALIZACJA] Odwołanie imprez masowych. Co z meczami?

wtorek, 10 marca 2020 11:45 / Autor: Michał Kaczor
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu imprez masowych w całej Polsce. Jeśli chodzi o Radom, to w najbliższych dniach mają odbyć się mecze z udziałem Cerrad Enea Czarnych Radom, Radomiaka, Broni, HydroTrucku, E. Leclerc Radomki.

Na razie decyzję odnośnie organizacji podjęła Energa Basket Liga. Do odwołania zakazu mecze będą odbywały się bez udziału publiczności. Dotyczy to m.in. piątkowego meczu HydroTrucku Radom z Anwilem Włocławek.

- Podjęliśmy decyzję, że mecze Energa Basket Ligi będą odbywały się zgodnie z terminarzem, ale bez udziału publiczności. Taka sytuacja będzie miała miejsce do odwołania - mówi Radosław Piesiewicz, Prezes Energa Basket Ligi i Polskiego Związku Koszykówki.

Mamy także decyzję odnośnie meczów piłki nożnej. Dotyczy to spotkań Radomiak - Odra Opole (14 marca) oraz Broń Radom - Huragan Morąg (15 marca).

- Na stadionie przebywać będą tylko osoby, których obecność jest niezbędna do zorganizowania meczu oraz dziennikarze, którzy posiadają akredytacje na mecze Radomiaka na rundę wiosenną sezonu 2019/2020. Posiadaczy karnetów o procedurze rekompensaty za brak wejścia na mecz, poinformujemy w późniejszym terminie, gdy będzie wiadomo, ile spotkań Radomiaka na stadionie przy ul. Narutowicza 9, zostanie rozegranych bez publiczności - czytamy w komunikacie klubu.

PlusLiga podjęła decyzję, że we wszystkich rozgrywkach zarządzanych przez Polską Ligę Siatkówki –tj. PlusLidze, Lidze Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Lidze, mecze rozgrywane będą bez udziału publiczności, aż do odwołania tej decyzji przez stronę rządową. – Działamy w oparciu o zalecenia epidemiologów i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Chcemy być odpowiedzialni i mądrzy przed szkodą – poinformował Mateusz Morawiecki po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (RZZK). Decyzja Premiera oznacza odwołanie wszystkich imprez masowych w Polsce, w tym meczów naszych zawodowych lig jako imprez masowych. Nasze rozgrywki będą zatem kontynuowane, lecz już nie jako imprezy masowe. Kibice będą mogli je śledzić w ramach transmisji na sportowych antenach Polsatu.

Wciąż czekamy na komunikat Ligi Siatkówki Kobiet.

Zapraszamy do nas: