Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

Piłka nożna

Zarząd Radomiaka: najbliższe miesiące zdecydują o przyszłości klubu

czwartek, 09 kwietnia 2020 10:31 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Prezydent Radosław Witkowski zapowiedział wstrzymanie wypłaty stypendiów dla drużyn sportowych w maju i czerwcu. - Dzisiaj Radomiak jest w bardzo trudnej sytuacji, najbliższe miesiące zdecydują, podobnie jak w przypadku innych klubów sportowych, o jego przyszłości - komentuje zarząd Radomiaka.

Prezydent Radosław Witkowski zapowiedział cięcia w budżecie we wtorek w Bilansie Dnia w Radiu Plus Radom.

- Wszystko wskazuje na to, że wstrzymamy wypłatę w maju i czerwcu. Mam trochę żalu, że w tym czasie prezesi klubów nie byli zainteresowani rozmową na ten temat. Dzisiaj musimy być solidarni. Miesięcznie przeznaczamy na stypendia sportowe 600 tys. złotych – powiedział prezydent Witkowski.

Stypendia mają być wstrzymane dla przedstawicieli gier zespołowych. Na reakcję z ich strony nie trzeba było długo czekać. Radomiak w komunikacie pisze o trudnej sytuacji klubu, ale przyjmuje decyzję ze zrozumieniem.

- W związku z decyzją o wstrzymaniu wypłat stypendiów sportowych dla radomskich klubów, Zarząd RKS Radomiak podchodzi do niej z pełnym zrozumieniem. Zgodnie uznajemy, że podczas panującej pandemii, priorytetem musi być walka z koronawirusem, batalia o zdrowie i życie zakażonych oraz pomoc dla naszego szpitala i pogotowia ratunkowego - czytamy w komunikacie klubu.

Zarząd podkreśla jednak, że wstrzymanie stypendiów stawia klub w jeszcze trudniejszej sytuacji, niż był dotychczas.

- Decyzja o braku wypłat stypendiów sportowych sprawia, że nasz Klub pozbawiony został kolejnej, dużej części budżetu. Obecnie ze źródeł finansowania pozostają jedynie środki wykładane przez współwłaścicieli Klubu. Dzisiaj Radomiak jest w bardzo trudnej sytuacji, najbliższe miesiące zdecydują, podobnie jak w przypadku innych klubów sportowych, o jego przyszłości. Zarząd będzie o tym rozmawiał z piłkarzami i pracownikami - informuje klub.

Czekamy na reakcję pozostałych klubów.

Zapraszamy do nas: