Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Śnieżna
Dziś jest: 05 sierpnia 2020

Piłka nożna

Radomiak wraca do gry! Na początek starcie z Odrą Opole

czwartek, 04 czerwca 2020 12:34 / Autor: Michał Kaczor
fot. Kacper Pacocha/radomiak.pl
Michał Kaczor

Po 89 dniach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa Radomiak wraca do gry. "Zieloni" zmierzą się dziś z Odrą Opole.

Odra Opole to drużyna, która w drugiej części sezonu zaczyna odbijać się od dna. Po serii porażek na początku rozgrywek, w ostatnich 5 spotkaniach niebiesko-czerwoni zanotowali 3 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażkę. Odra zajmuje obecnie 16. miejsce w tabeli.

W drużynie z Opola na pewno nie wystąpią pauzujący za kartki Patryk Janasik oraz kontuzjowani Tobiasz Weinzettel i Kamil Słaby.

W Radomiaku natomiast zabraknie Michała Kaputa i Marcina Budzińskiego. Problemem jest również brak obywatelstwa dla Leandro, co uniemożliwia jednoczesne przebywanie na boisku Brazylijczyka i Merveille'a Fundambu.

- Poza Kaputem i Marcinem Budzińskim mamy wszystkich do dyspozycji. Jest też grono młodych chłopaków, którzy walczą. Zobaczymy, może też Szymański usiądzie na ławce rezerwowych. Jutrzejszy mecz da pewne odpowiedzi - mówi trener Dariusz Banasik.

Trener zauważa także zmianę w Odrze, jaka zaszła w ostatnich miesiącach.

- Zmienił się trener, charakter drużyny. Odra przeżywała duży kryzys w tamtym roku, ale od tego momentu jest zespołem, który nie jest wygodny dla przeciwników. Znam też trenera i uważam, że dobrze przygotuje zespół i nastawi pod względem taktycznym i mentalnym. Statystyki są za nami, ale po takiej przerwie to jest pewna niewiadoma. My oczywiście zagramy o zwycięstwo, ale nie spodziewamy łatwego meczu - ocenia trener.

Dodatkową presją dla Radomiaka są wyniki innych drużyn. Zwycięstwa odniosły ekipy z czołówki - Podbeskidzie Bielsko-Biała, Warta Poznań i Stal Mielec.

Mecz rozpocznie się o 18:10 i odbędzie się bez udziału kibiców. Policja apeluje do fanów, żeby nie gromadzili się przed stadionem. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Zapraszamy do nas: