Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Piłka nożna

Radomiak zagra z kibicami? Sanepid odpowiada na interwencję

wtorek, 23 czerwca 2020 07:50 / Autor: Michał Kaczor
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Radomski sanepid ponownie zajmie się sprawą udziału kibiców w meczach Radomiaka. To po interwencji radomskich radnych oraz posła.

Wojewoda mazowiecki w zeszły piątek podjął decyzję, że kibice nie wejdą na mecze Radomiaka do końca sezonu. Konstanty Radziwiłł argumentował, że postanowienie zapadło po konsultacji z wojewódzkim i powiatowym sanepidem.

W tej sprawie interweniowali poseł Konrad Frysztak, który skierował pismo do wojewody oraz radomscy radni Łukasz Podlewski i Mateusz Kuźmiuk, interweniujący bezpośrednio w sanepidzie.

Wszyscy trzej zaapelowali o ponowne zbadanie sprawy zagrożenia epidemicznego w Radomiu.

W poniedziałek (22 czerwca) odpowiedź z od Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie otrzymali radni Łukasz Podlewski i Mateusz Kuźmiuk.

- Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że Państwa pismo z dnia 20 czerwca br. zostało przekazane PPIS w Radomiu z prośbą o podjęcie działań i ewentualną weryfikację swojego stanowiska w porozumieniu z organizatorami - czytamy w odpowiedzi WSSE w Warszawie.

Wojewódzki sanepid podkreślił, że negatywna decyzja o udziale kibiców w meczach Radomiaka została podjęta ze względu na sytuację epidemiczną w Radomiu.

- Należy zauważyć, że na terenie Radomia raz powiatu radomskiego aktualnie odnotowujemy najwyższą liczbę przypadków aktywnych zakazeń SARS-CoV-2 na 10 000 mieszkańców na terenie województwa mazowieckiego - czytamy.

Radny Łukasz Podlewski liczy na pozytywną odpowiedź i zmianę decyzji.

- Inspektor sanitarny polecił sporządzenie ponownej oceny powiatowemu inspektorowi sanitarnemu. Tym razem przy udziale organizatora, czyli władz klubu. Ta decyzja była w mojej ocenie niepełna, bo w takim przypadku trzeba skontaktować się z organizatorem - mówi radny Łukasz Podlewski.

Radni interweniowali także bezpośrednio w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu.

Zapraszamy do nas: