Patron dnia: św. Stefan IX, papież WIELKI PIĄTEK

Piłka nożna

WKS Grodno z Będzina wraca na tarczy

wtorek, 07 lipca 2020 09:39 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Kozieniczanie wcielający się w przedwojenną drużynę WKS Grodno przegrali pierwszy mecz w ramach nowego sezonu Retro Ligii. Ich przeciwnikiem na wyjeździe był beniaminek rozgrywek Hakoach Będzin. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Do Będzina drużyna z Kozienic pojechała w mocno okrojonym składzie. Z trudem skompletowano pełen wyjściowy skład oraz jednego zawodnika na zmianę. Główne przeciwności to kontuzje i urazy, jak również obawa o zdrowie. Przeciwnik – mocno zmotywowany i bojowo nastawiony do swojego debiutanckiego występu wykorzystał te nastroje oraz niekompletny skład kozieniczan. Przed rozpoczęciem meczy miało miejsce prezentacja ekip oraz miła niespodzianka - wręczenie obu drużynom przez przedstawicieli Stowarzyszenia K.S. Zagłębianka listów gratulacyjnych za udział w Retro Lidze i promowaniu historii polskiej piłki nożnej.

Pomimo teoretycznego osłabienia i braku możliwości wykonywania zmian gra, przez długi czas była wyrównana, a zawodnicy z Kozienic wykazali się wielką ambicją i sportowym podejściem do gry - zostawili dużo zdrowia i energii na boisku. Dochodziło do ataków na obie bramki, jednak to gospodarze bardziej kontrolowali przebieg gry. Przy kilku atakach na bramkę gości wysokimi umiejętnościami wykazał się bramkarz WKS Grodno Tomasz Sadowy. Niestety przeprowadzona w 40 minucie akcja Hakoach doprowadziła do zdobyci bramki przez jej zawodnika – Dawida Humskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy, było o co walczyć w po przerwie. Na drugą połowę kozieniczanie wyszli zmotywowani i rządni zdobycia bramek. Przełożyło się to na kilka dobrych sytuacji, w tym jeden na jeden, jednak strzelcom WKS Grodno zabrakło precyzji, a bramkarz gospodarzy również popisał się umiejętnościami.

Jednak przeciwnik z upływem czasu wykorzystując przewagę liczebną i mając możliwość ciągłych zmian, podkręcał tempo pod koniec meczu, podczas gdy kozieniczanie z minuty na minutę, prażeni słońcem opadali z sił. Przełożyło się to na fatalne 8 minut końcówki meczu, gdy w 82 minucie wynik podwyższył Łukasz Osadziński. Zwycięstwo Hakoach przypieczętował w 90 minucie strzelec pierwszej bramki Dawid Humski. Spotkanie rozgrywane na stadionie Sarmacji Będzin zakończyło się wynikiem 3:0.

Kolejny mecz WKS Grodno zagra przed własną publicznością, w Kozienicach 2 sierpnia. Podejmie wtedy warszawską drużynę WKS Śmigły Wilno.

Udział WKS Grodno w rozgrywkach Retro Ligii wspiera Enea Wytwarzanie.