Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa WIELKI CZWARTEK

Radomiak wygrywa i zapewnia sobie 4. miejsce w Fortuna 1. Lidze

niedziela, 19 lipca 2020 20:51 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka pokonali Miedź Legnica 3:0. „Zieloni” zapewnili sobie 4. miejsce na koniec sezonu Fortuna 1. Ligi.

Radomiak rozpoczął od ofensywnej gry. „Zieloni” przeważali i nie pozwalali Miedzi na żadne sytuacje strzeleckie. Po stronie Radomiaka strzelać próbowali m.in. Nowak, Leandro czy Jakubik. Piłka wpadła do bramki dopiero w 44. minucie. Z 18 metrów strzelał Rafał Makowski i pokonał Łukasza Załuskę. Po chwili sędzia odgwizdał przerwę.

W drugiej połowie „Zieloni” nadal przeważali. W 54. minucie fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Abramowicz i podwyższył prowadzenie Radomiaka na 2:0. W 62. minucie było już 3:0. Po podaniu Damiana Nowaka Patryk Mikita wyszedł sam na sam z bramkarzem i umieścił piłkę w bramce. Do końca meczu Radomiak kontrolował grę, wygrał 3:0 i zapewnił sobie 4. miejsce w Fortuna 1. Lidze.

Wiele wskazuje na to,że w pierwszym meczu barażowym Radomiak zagra właśnie z Miedzią Legnica.

Radomiak Radom - Miedź Legnica 3:0 (1:0)

Gole: Rafał Makowski 44’, Dawid Abramowicz 54’, Patryk Mikita 62’