Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

Siatkówka

Riccardo Marchesi: Celem jest gra na poziomie europejskim w przyszłym roku

wtorek, 21 lipca 2020 07:44 / Autor: Michał Kaczor
fot. Łukasz Wójcik
Michał Kaczor

E. Leclerc Moya Radomka Radom w tym tygodniu rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Trener Riccardo Marchesi stawia przed drużyną ambitne cele.

W tym tygodniu E. Leclerc Moya Radomka Radom ma rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Podopieczne Riccardo Marchesiego rozegrają szereg sparingów i wezmą udział w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki.

- Celem jest, żeby dorosnąć. Mamy nie za dużo czasu, żeby wznieść drużynę na wysoki poziom. Jesteśmy na dobrej drodze. Naszym celem będzie gra w Europie w przyszłym roku. Wiemy, że to trudny cel, bo w Polsce jest wiele bardzo dobrych zespołów. Głównym celem jest zakończenie sezonu na 5-6 miejscu. Mam nadzieję, że to będzie 5. pozycja, co umożliwi nam grę w europejskich pucharach. To trudne, ale jesteśmy ambitni - powiedział trener Riccardo Marchesi.

Trener Marchesi podkreśla, że już jako trener Developresu SkyRes Rzeszów z podziwem patrzył na radomski klub.

- Znam Radom od kilku lat. Kiedy przyjechaliśmy tu na turniej z moją drużyną z Cannes. Zobaczyłem klub, który cały czas wzrasta, jest dobrze zorganizowany. Zobaczyłem jaki postęp drużyna zrobiła w ciągu ostatnich dwóch lat. Teraz musimy pracować, żeby potwierdzić wysoki poziom klubu - dodał trener.