Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

Siatkówka

E. Leclerc Moya Radomka Radom rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu

piątek, 24 lipca 2020 17:47 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Zawodniczki E.Leclerc Moya Radomka Radom rozpoczęły przygotowania do sezonu 2020/2021 Tauron Ligi. - Okres przygotowawczy na pewno będzie trudniejszy, niż zwykle, ale jestem dobrej myśli - mówi trener Radomki - Riccardo Marchesi. 

W związku z epidemią koronawirusa, rozgrywki w ramach sezonu 2019/2020 zakończyły się w połowie marca. W Lidze Siatkówki Kobiet sezon zakończył się na fazie zasadniczej. E. Leclerc Radomka Radom zajęła 10. miejsce.

- Okres przygotowawczy zaczynamy dosyć wcześnie, ale potrzebujemy tego, ponieważ przerwa spowodowana epidemią była dłuższa niż po zakończeniu tradycyjnego sezonu. Drużyna zakończyła pracę po pięciu miesiącach, a normalny sezon trwa osiem miesięcy. Myślę, że przygotowania będą trudniejsze niż zwykle, ale zaczynamy wcześnie i jesteśmy na dobrej pozycji, żeby przygotować się do rozpoczęcia rozgrywek - mówi trener E.Leclerc Moya Radomka Radom - Riccardo Marchesi: 

Za drużyną pierwsze treningi. - Póki co musimy przyjrzeć się technice i formie zawodniczek, ale jestem zaskoczony dobrą organizacją klubu oraz skupieniem siatkarek. Myślę, że to bardzo dobry początek - dodaje  Riccardo Marchesi: 

Riccardo Marchesi stawia na treningi z innymi drużynami siatkarskimi. Poza treningami w hali, zaplanowanych jest 5 meczów towarzyskich. 31 lipca siatkarki E.Leclerc Radomki Radom rozegrają pierwszy mecz w ramach Letniej Ligi, czyli Grand Prix PLS. Mecze rozgrywane będą na boiskach Monta Beach Volley Club w Warszawie. Radomianki zmierzą się z Legionowem, Bydgoszczą i PTPS-em Piła. 

- Wszyscy nie mogliśmy się doczekać, żeby spotkać się w nowym składzie. Mamy nowych trenerów, nowe zawodniczki i myślę, że czeka nas sporo pracy żeby się zgrać, stworzyć tą atmosferę. Liczę na to, że stworzymy lepszy kolektyw niż w tamtym roku, będzie więcej zwycięstw i nasza siatkówka będzie bardziej cieszyła oko niż w zeszłym sezonie - mówi Agata Witkowska - libero E.Leclerc Moya Radomki Radom: 

Sezon 2020/2021 startuje w połowie września. Pierwszy mecz E. Leclerc MOYA Radomka Radom rozegra w Radomiu już 19 września.