Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

Piłka nożna

Trener Dariusz Banasik: Bardzo liczymy na wsparcie kibiców

wtorek, 28 lipca 2020 09:54 / Autor: Michał Kaczor
fot. K. Pacocha/Radomiak.pl
Michał Kaczor

Radomiak zagra dziś pierwszy mecz barażowy o grę w PKO Ekstraklasie. "Zieloni" podejmą Miedź Legnica. - Bardzo liczymy na wsparcie kibiców - mówi trener Dariusz Banasik.

Piłkarze Radomiaka w meczu półfinałowym baraży o PKO Ekstraklasę zagrają z Miedzią Legnica. Spotkanie rozpocznie się o 17:10 na stadionie przy ul. Narutowicza 9.

- Zdajemy sobie sprawę, że w historii klubu to bardzo ważna data. Zrobimy wszystko, żeby ten mecz jak najlepiej zagrać i żeby dalej wierzyć w to, że w następnym roku w Radomiu będzie Ekstraklasa - mówi trener Dariusz Banasik.

Miedź Legnica to rywal, z którym Radomiak mierzył się w tym sezonie dwukrotnie. W pierwszym meczu lepsza okazała się drużyna z Legnicy, ale niespełna dwa tygodnie temu to Radomiak wygrał 3:0.

- Wygrana, to piłkarze będą pewniejsi siebie na boisku, natomiast na pewno przeciwnik po tej lekcji, którą dostał, pewnie wyciągnie wnioski. Można mówić o przewadze psychologicznej, bo Miedź wie, że to trudny teren - mówi trener.

Trener apeluje do kibiców o doping.

- Prosilibyśmy o jak najlepszy doping. Wiemy, jaka jest ranga meczu - bardzo liczymy na naszą publiczność - apeluje Dariusz Banasik.

Jeśli Radomiak wygra, to w piątek zmierzy się ze zwycięzcą meczu Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza.