Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

Piłka nożna

W niedzielę w Kozienicach widowisko sportowe w stylu retro

środa, 29 lipca 2020 09:47 / Autor: Kamil Zapora
fot. Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych
Kamil Zapora

W najbliższą niedzielę 2 sierpnia w Kozienicach rozegrany zostanie mecz w ramach drugiej kolejki Retro Ligi. Rekonstruktorzy z Kozienic wcielający się w przedwojenną drużynę WKS Grodno podejmą drużynę z Warszawy grającą w barwach WKS Śmigły Wilno.

RetroLiga to projekt historyczno-sportowy który powstał w 2018 roku. Skupia kilka stowarzyszeń rekonstrukcji historycznych z całej Polski. W drugiej edycji bierze udział sześć drużyn: WKS 37 Pułku Piechoty z Kutna, WKS 10 Pułku Piechoty z Łowicza, WKS Śmigły Wilno z Warszawy, LKS Lechia Lwów z Dzierżoniowa, Hakoach Będzin i WKS Grodno z Kozienic. Mówi Krzysztof Zając z Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych:

Kozieniczanie pierwszy mecz zagrali na wyjeździe w Będzinie. Niestety spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 3:0. Teraz jest szansa na odrobienie straconych punktów. Mecz z WKS Śmigły Wilno rozpocznie się o godzinie 14:00 na stadionie miejskim w Kozienicach.

Zapraszamy do kibicowania i jednocześnie przypominamy o konieczności stosowania się do wymogów sanitarnych i higienicznych w związku z pandemią COVID-19. Przy wejściu na stadion ulokowane będą pojemniki z płynami dezynfekującymi ręce. Należy również zachować dystans społeczny na terenie stadionu, w tym na trybunach.

WKS Grodno wspierają: ENEA Wytwarzanie, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu oraz Radomska Delegatura Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Zapraszamy do nas: