Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

Siatkówka

Katarzyna Skorupa w E. Leclerc Moya Radomce Radom!

środa, 29 lipca 2020 14:36 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

150-krotna reprezentantka Polski podpisała kontrakt z E. Leclerc Moya Radomką Radom.

Katarzyna Skorupa urodziła się i wychowała w Radomiu. To córka Andrzeja Skorupy – byłego siatkarza Czarnych Radom i siostra Małgorzaty Skorupy. Na swoim koncie ma 150 występów w reprezentacji Polski, ale także medale ligi mistrzyń, mistrzostw Włoch, Turcji, Polski, Azerbejdżanu oraz pucharów krajowych.

Katarzyna Skorupa w kadrze klubu zastąpi Samanthę Seliger-Swenson, która z powodu obaw o zakażenie koronawirusem nie przyleci do Polski.

- Widząc Kasię tutaj i podpisując ten kontrakt nie ubolewaliśmy bardzo, że Amerykanka do nas nie dojechała. Jest to dla nas wielka radość, ponieważ zyskujemy zawodniczkę światowego formatu – mówi Łukasz Kruk, dyrektor klubu. 

 

- Do Radomia mam ogromny sentyment, bo tutaj wychowałam się i do 16 roku życia mieszkałam. Każdy będzie miał z tej umowy jakieś korzyści, bo każdy miał inne plany, życie je zweryfikowało. Po takim czasie mojej nieobecności w Polsce, to będzie bardzo ciekawe doświadczenie. Muszę wszystkiego nauczyć się od zera, bo na przykład nie znam części zawodniczek – powiedziała Katarzyna Skorupa.

Trener Riccardo Marchesi mówi, że były poszukiwania zawodniczki podobnej do Samanthy Seliger-Swenson, a udało się znaleźć nawet lepszą.

- W takiej sytuacji szukaliśmy rozgrywającej, która da nam takie same umiejętności, co Seliger. Znaleźliśmy Kasię, która myślę, że ma wyższe umiejętności. Widziałem ją grającą w wielkich drużynach na bardzo wysokim poziomie – powiedział trener.

W konferencji prasowej przedstawiającej nową zawodniczkę wziął także udział wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński. 

- Gdyby ktoś lata temu, kiedy Radomka startowała w drugiej lidze powiedział, że całkiem niedługo usiądziemy przy jednym stole z Katarzyną Skorupą i będziemy ogłaszać, że wraca do Radomia, to uznalibyśmy go za lekko szalonego, bo wtedy nikt nie był tak optymistyczny – powiedział wiceprezydent Tyczyński.

Ostatni sezon Katarzyna Skorupa spędziła w drużynie Saguella Team Monza (włoska Serie A1).

Zapraszamy do nas: