Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte męczennice Perpetua i Felicyta
Dziś jest: Niedziela, 07 marca 2021

Inne

Prawie 650 lekkoatletów zmierzy się w Radomiu

środa, 09 września 2020 17:41 / Autor: Michał Kaczor
fot. radom.pl
Michał Kaczor

Prawie 650 lekkoatletów będzie rywalizowało w najbliższy weekend w Radomiu. Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się 74. PZLA Mistrzostwa Polski U20.

Mistrzostwa rozpoczną się w piątek (11 września) i potrwają do niedzieli. Na stadionie MOSiR będzie rywalizowało prawie 650 lekkoatletów.

- Bardzo cieszymy się, że krajowa czołówka lekkoatletów, tym razem w kategorii do lat 20, zagości w Radomiu. Radom jest sprawdzonym organizatorem imprez sportowych. W ostatnich latach postawiliśmy na lekką atletykę. To przynosi efekty. Polski Związek Lekkiej Atletyki docenia nasze starania i poziom, na którym organizujemy wydarzenia - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Na stadionie MOSiR-u rywalizować będą wschodzące gwiazdy lekkiej atletyki. Nie zabraknie też radomian. Wśród kandydatów do medalu wymienia się sprinterkę Martynę Osińską, długodystansowca Mateusza Gosa oraz Michała Sumińskiego, który będzie walczył o medal w skoku w dal.

- Martyna Osińska już na seniorskich mistrzostwach wybiegała sobie medal w sztafecie. Trzymamy kciuki za wszystkich, którzy wystąpią w Radomiu i za dobry poziom sportowy - dodaje wiceprezydent.

Wstęp na imprezę dla kibiców będzie darmowy. Więcej na temat mistrzostw przeczytacie TUTAJ.