Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel
Dziś jest: 29 września 2020

Inne

Lekkoatletyka króluje w Radomiu. Trwają Mistrzostwa Polski U20

niedziela, 13 września 2020 10:49 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu w ciągu trzydniowych 74. PZLA Mistrzostw Polski U20 w Lekkiej Atletyce - Radom 2020 zmierzy się 650 zawodników w kategorii do lat 20. Mistrzostwa potrwają do niedzieli, a wstęp jest wolny. 

Fani swoich sportowych idoli - zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn - mogą dopingować w następujących konkurencjach: biegi na 100, 200, 400, 800, 1500 metrów, 100 (110 w przypadku mężczyzn) i 400 metrów przez płotki, 2000 metrów z przeszkodami, sztafetach 4x100 i 4x400 metrów, chodzie na 10000 metrów (kobiety) i chodzie na 10000 metrów (mężczyźni) oraz pchnięciu kulą, rzutach dyskiem, młotem i oszczepem, skoku o tyczce, w dal i wzwyż, a także trójskoku.

- Radom po raz kolejny stał się stolicą "Królowej Sportu" - lekkiej atletyki - po ubiegłorocznym sukcesie, jakim były Mistrzostwa Polski Seniorów. Mierzą się tu zawodnicy, którzy wkrótce będą decydowali o obliczu reprezentacji polski - mówi Michał Podlewski z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu: 

 

Mistrzynią Polski w skoku wzwyż została Wiktoria Miąso z klubu CWKS Resovia Rzeszów. jak mówi, zwycięstwo w Radomiu może być dla niej kolejnym krokiem do wielkiej kariery. Podczas zmagań w Radomiu Wiktoria skoczyła 1.76. - To dobry wynik, ale można powiedzieć, że poniżej moich możliwości: 

 

Lekkoatletycznym mistrzem Polski juniorów do lat 20 w biegu na 2000 metrów z przeszkodami został Adam Kołodziej z MUKS Wisła Junior Sandomierz. - Nie spodziewałem się, że tak szybko otworzę, podobało mi się, bo chłopaki długo się trzymali - mówił chwilę po zdobyciu złota:

 

Natomiast mistrzynią Polski w biegu na 2000 metrów z przeszkodami została Natalia Bielak z KS SMS Szklarska Poręba:

 

Złotą medalistką w skoku o tyczce została Ania Łyko z MKS MOS Wrocław. - Jestem zadowolona z dzisiejszego wyniku, ale mam mały niedosyt. To mnie motywuje do dalszej pracy: 

 

Poziom zorganizowanych w Radomiu Mistrzostw Polski chwalą nie tylko zawodnicy, ale również kibice: 

 

Jeszcze dziś będzie można przyglądać się zmaganiom biegowym kobiet i mężczyzn, skokom o tyczce i wzwyż, a także rzutom młotem i dyskiem. Wstęp na Mistrzostwa jest wolny, a szczegółowy harmonogram oraz więcej informacji znaleźć można tutaj. Impreza zakończy się po godz. 16.00.