Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

SPORT

Sportowcy z naszego regionu pojadą na Paraolimpiadę w Tokio

sobota, 19 września 2020 15:32 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Jagoda Kibil - pochodząca z Kozienic wicemistrzyni Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Dubaju będzie reprezentować Polskę w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio w 2021 roku, choć jej występ do niedawna stał pod znakiem zapytania.

Jagoda Kibil z Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych "START" w zeszłym roku przywiozła z Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Dubaju srebrny medal. Została także nominowana do reprezentowania Polski w Tokio. Przełożenie paraolimpiady na 2021 dało jej szansę na start w igrzyskach, ponieważ w lipcu przeszła operację biodra:

Dzisiaj w Kozienicach odbył się Meeting Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych. Jagoda jeszcze nie mogła aktywnie wziąć w nim udziału, ale był to trening dla wielu innych znanych sportowców, którzy mają na swoim koncie pokaźną kolekcję medali. Wśród nich Alicja Jaromin ze STARTU Radom i Paweł Piotrowski ze STARTU Wrocław. Alicja jest siedmiokrotną medalistką igrzysk paraolimpijskich w konkurencjach biegowych i w przyszłym roku w Tokio zamierza zdobyć kolejny. Z kolei Paweł jest złotym medalistą w pchnięciu kulą w czasie Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach. Oprócz tego w swoim dorobku dwa srebrne i jeden brązowy medal.

Zarówno Alicja jak i Paweł są ze swoimi klubami związani od samego początku i nie zamierzają barw zmieniać, ponieważ trenowanie to dla nich coś więcej niż kolejne sukcesy sportowe.

- Po tylu latach mój klub to grupa przyjaciół, z którymi pozostajemy w stałym kontakcie - mówi Alicja Jaromin:

- W tym roku mija 20 lat odkąd trenuję w klubie i nie mam zamiaru tego zmieniać - przyznaje Paweł Piotrowski:

W sobotę 19 września w Kozienicach ćwiczyło ponad 200 amatorów sportu, a większość z nich nie pretenduje do złotych medali. Jednak możliwość wspólnego treningu u boku najlepszych zawodników świata motywuje do podjęcia wysiłku, rywalizacji, działania i niejednokrotnie pomaga w walce z chorobą:

Meeting Lekkoatletyczny Osób Niepełnosprawnych w Kozienicach został zorganizowany przez radomski START po raz szósty.