Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte męczennice Perpetua i Felicyta
Dziś jest: Niedziela, 07 marca 2021

Inne

Pobiegnij dla trzeźwości

środa, 07 października 2020 19:01 / Autor: Michał Kaczor
fot. JS/RPR
Michał Kaczor

W sobotę odbędzie się 15. edycja Radomskiego Maratonu Trzeźwości. Organizatorzy przygotowali trasę na trzech dystansach.

Maraton Trzeźwości odbędzie się w tym roku na trzech dystansach - klasycznym maratońskim, ale także półmaratońskim i w wersji ultra (70 km). Trasa przebiega przez malownicze tereny Puszczy Kozienickiej.

- Trasa jest sprawdzona, więc nic nie kombinujemy. Puszcza Kozienicka to jest 100% trasy tych trzech biegów. Trasa bardzo ciekawa ze zróżnicowaną nawierzchnią - częściowo szutrowa, poza tym dukty leśne no i półtorakilometrowy odcinek grani - mówi Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom!".

Do tej pory zgłosiły się 382 osoby.

- Zapisy elektroniczne do 7 października. Dalej, w piątek i sobotę, można zgłaszać się w biurze zawodów. Trzy dystanse, które limitujemy do 450 osób, czyli jednorazowo 150. Czas startu biegów jest odległy od siebie. Różne godziny startu pozwalają unikać gromadzenia większej liczby osób na linii startu - mówi Tadeusz Kraska.

Start ultramaratonu zaplanowany jest już na godzinę 7:00, maratonu na 11:00, a półmaratonu na 14:00.

Nie można też zapomnieć o idei biegu.

- Bardzo istotne są aspekty trzeźwościowe. Przyjedzie do nas wielu zawodników, dla których wyzwanie podejmowania trzeźwości jest celem nadrzędnym. To jest kontynuacja naszych protrzeźwościowych inspiracji - tłumaczy Kraska.

Więcej w rozmowie z Tadeuszem Kraską: