Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

SPORT

Sukces zawodnika ekipy Mazowsze Serce Polski Team

poniedziałek, 12 października 2020 21:21 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: PhotoBalgan/ Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego
Elżbieta Warchoł

Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski Team) odniósł zwycięstwo na trasie ostatniego etapu włoskiej etapówki Giro della Regione Friulli Venezia Giulia (2.2). 30-latek świetnie odnalazł się w deszczowych warunkach.

Kolarze rywalizowali na zróżnicowanej trasie z Percoto do Martignacco, dodatkowym utrudnieniem był padający deszcz. W takich warunkach świetnie odnajduje się Bernas.

– Lubię ściganie w takich warunkach, wiedziałem o tym, że to może być mój dzień. Wiedziałem, że to jest dla mnie szansa, od momentu, gdy sprawdziłem prognozę pogody." – komentował na mecie. Byłem w każdej akcji. Najpierw w ósemce, do której doszła kolejna, około 20-osobowa grupa z zawodnikami Uno-X, którzy zaatakowali na rancie. Później dojechała do tej grupy reszta peletonu i zaczęły się kontry. Jechałem czujnie i udało mi się zabrać w kolejny, 4-osobowy odjazd, wiedziałem, że ma szansę dojechać do mety. Na około 20 kilometrów przed metą zredukowałem czołówkę do 2 osób i razem z Harrym Sweeny'em z Lotto-Soudal U23, zgodnie współpracowaliśmy, aż do 5 kilometrów przed metą, kiedy zaatakowałem. Australijczyk doszedł mnie na kilometr do mety, ale na finiszu to ja okazałem się lepszy. Sezon rozpocząłem od zwycięstwa w Turcji, było to równe 8 miesięcy temu (bez dwóch dni), włoskie zwycięstwo jest zwieńczeniem tego szalonego sezonu – podsumował Paweł Bernas.

To drugie tegoroczne zwycięstwo Pawła Bernasa, w lutym wygrał w Turcji, na trasie Grand Prix Alanya (1.2). Dodatkowo stał na podium wyścigów International Tour of Rhodos (2.2), Dookoła Mazowsza (2.2) oraz Tour Bitwa Warszawska 1920.

Dla kolarzy Mazowsze Serce Polski Team to już trzynaste międzynarodowe zwycięstwo, do tego dołożyli triumf w Górskich Mistrzostwach Polski oraz tytuł Drużynowego Mistrza Polski. (info: Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego).