Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Dominik Savio
Dziś jest: Wtorek, 09 marca 2021

Piłka nożna

Radomiak Radom drugi sezon gra z Eneą Wytwarzanie

czwartek, 05 listopada 2020 12:46 / Autor: Kamil Zapora
fot. Enea Wytwarzanie
Kamil Zapora

Kolejny rok kibice i piłkarze RKS Radomiak Radom mogą liczyć na wsparcie swojego głównego sponsora – Enei Wywarzanie. Umowa między klubem, a energetyczną firmą zakłada również organizację aktywności sportowej dzieci i młodzieży z regionu radomskiego.

To już drugi sezon z rzędu współpracy Enei Wytwarzanie z „Zielonymi”. Wsparcie spółki pozwoliło klubowi rozwinąć się sportowo i osiągnąć wysoką pozycję na zapleczu piłkarskiej Ekstraklasy. Radomiak Radom mógł również liczyć na swojego sponsora w trudnym okresie spowodowanym pandemią koronawirusa, gdy sezon 2019/2020 został na kilka tygodni przerwany. „Zieloni” do końca rywalizowali o awans na najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce. Dopiero w ostatnim meczu barażowym musieli uznać wyższość Warty Poznań.

Nowa umowa sponsoringowa dotyczy rozgrywek w sezonie 2020/2021. Obejmuje ona nie tylko sponsoring drużyny seniorów Radomiaka, ale także organizację na boiskach przy ul. Struga w Radomiu turniejów piłkarskichz udziałem dzieci i młodzieży z regionu radomskiego.

Pomimo meczów rozgrywanych bez udziału publiczności, obydwie strony dobrze oceniają dotychczasową współpracę.

Wspieramy piłkarzy Radomiaka Radom w trudniejszych niż dotąd okolicznościach, dlatego tym bardziej doceniamy osiągnięcia zawodników i energię kibiców. Cieszymy się, że przyczyniamy się do sukcesów Radomiaka Radom i z radością czekamy na kolejne mecze i zwycięstwa drużyny „Zielonych” - powiedział Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie.

– Bardzo się cieszymy, że w tych trudnych, pandemicznych czasach, tak duży sponsor, jakim niewątpliwie jest Enea, przedłuża z nami współpracę. Jesteśmyz tego powodu niezwykle szczęśliwi, bo czujemy, że nie zostaliśmy sami, że jest grono zacnych partnerów, którzy nas wspierają i pomagają ciągle iść do przodu – stwierdził Sławomir Stempniewski, prezes Radomiaka.