Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

SPORT

Mazowsze Serce Polski Cycling Team - kolejne wzmocnienia

czwartek, 17 grudnia 2020 11:44 / Autor: Michał Kaczor
fot. Mazowsze Serce Polski Cycling Team
Michał Kaczor

Dwóch kolarzy wzmocniło Mazowsze Serce Polski Cycling Team. To ósmy i dziewiąty transfer do drużyny.

Kontrakt z drużyną podpisali Marcin oraz Tomasz Budzińscy. Obaj mają 22 lata.

Marcin Budziński wygrał w tym roku Memoriał Henryka Łaska, zajął 2. miejsce w etapie Małopolskiego Wyścigu Górskiego, a w ubiegłym sezonie zajął 7. pozycję w klasyfikacji generalnej wyścigu dookoła Serbii.

- Jestem pewien, że ścigając się z najlepszymi kolarzami w kraju, w świetnej drużynie będę mógł się rozwinąć jako zawodnik. Będę się starał jak najlepiej pomóc drużynie w odnoszeniu zwycięstw. Jestem kolarzem dobrze spisującym się na podjazdach oraz w pofałdowanym terenie. Chciałbym podziękować założycielowi ekipy czyli panu Dariuszowi Banaszkowi za zaufanie oraz firmie Hurom za kolejny rok współpracy - powiedział Marcin Budziński.

Tomasz Budziński w tym roku zdobył srebrny medal Górskich Szosowych Mistrzostw Polski do 23 lat. W przeszłości był mistrzem Polski w formule XCE.

- Bardzo się cieszę że mam możliwość dołączyć do tak mocnej drużyny jaką jest Mazowsze Serce Polski. Będę starał się pomóc w osiągnięciu jak najlepszych wyników w Polsce, a przede wszystkim za granicami kraju. Jestem kolarzem, który dobrze czuje się na krótkich podjazdach i w mocno pofałdowanym terenie. Chciałabym podziękować panu Dariuszowi Banaszkowi, że dał mi możliwość dołączenia do drużyny oraz firmie Hurom za zaufanie i możliwość dalszego rozwoju - powiedział Tomasz Budziński.

To ósmy i dziewiąty transfer do grupy Mazowsze Serce Polski Cycling Team. Wcześniej drużynę wzmocnili: Paweł Bernas, Adrian Banaszek, Norbert Banaszek, Piotr Brożyna, Adam Stachowiak, Marceli Bogusławski i Filip Prokopszyn.