Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa WIELKI CZWARTEK

Porażka przez błędy w końcówce

niedziela, 20 grudnia 2020 22:14 / Autor: Michał Kaczor

Cerrad Enea Czarni Radom przegrali z Asseco Resovią Rzeszów 0:3.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli siatkarze Asseco Resovii Rzeszów (5:2). Radomianie długo gonili rywali i udało się wyrównać w końcówce (23:23). Gospodarze mieli kilka okazji do skończenia seta, ale Cerrad Enea Czarni Radom skutecznie bronili wyniku. Ostatecznie siatkarze z Rzeszowa wygrali 32:30 po skutecznym ataku Karola Butryna.

Druga odsłona rozpoczęła się od gry „punkt za punkt”. Po błędzie w ataku Jendryka Czarni wyszli na prowadzenie 10:8. Trzy kolejne piłki padły jednak łupem Resovii. W końcówce seta Cerrad Enea Czarni Radom ponownie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (22:20). To jednak rozpoczęło serię błędów i napędziło gospodarzy, którzy zdobyli pięć punktów z rzędu i wygrali 25:22.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Asseco Resovii 4:1. Radomianie ponownie musieli gonić wynik i w drugiej części seta zdołali zbliżyć się na jeden punkt (16:17). Tym razem jednak gospodarze nie dali podopiecznym trenera Roberta Prygla dogonić wyniku. Resovia wygrała 25:20 i cały mecz 3:0.

Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (32:30; 25:22; 25:20)