Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Małgorzata Węgierska, dziewica
Dziś jest: Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piłka nożna

Radomiak rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej

środa, 13 stycznia 2021 18:48 / Autor: Michał Kaczor
fot. K. Pacocha/Radomiak.pl
Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Przed nimi sparingi, testowanie zawodników, a w międzyczasie mecz Fortuna Pucharu Polski z Lechem Poznań.

Piłkarze Radomiaka pojawili się dziś na pierwszych zajęciach w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. W treningu wzięło udział 30 zawodników.

- Nastroje są dobre. Zawodnicy mieli odpoczynek, ale w tym czasie realizowali nasze zalecenia. Wszyscy są praktycznie zdrowi. Jeszcze mamy część zawodników, którzy nie dojechali do nas z różnych przyczyn. Mamy 30 zawodników na treningu. Paru zawodników testujemy - mówi trener Dariusz Banasik.

17 stycznia zaplanowana jest gra wewnętrzna i testowanie zawodników. Pierwsze sparingi mają być rozegrane 20 i 24 stycznia.

- Wchodzimy w okres przygotowawczy. W międzyczasie mamy spotkanie w pucharze Polski z Lechem Poznań. Trenujemy dwufazowo. Oczywiście będziemy wykonywali różnego rodzaju testy, gry wewnętrzne i gry kontrolne. W tym roku nie wyjeżdżamy na zgrupowanie i trenujemy na własnych obiektach - dodaje trener.

Z klubu odszedł Milan Kvocera, a dzisiaj Radomiak poinformował o podpisaniu kontraktu z Dominikiem Banachem. Trener mówi, że można spodziewać się kolejnych transferów.

- To jest dosyć długi okres. Do pierwszego meczu mamy sporo czasu. Musimy każdą decyzję przemyśleć. Na pewno ktoś od nas odejdzie, ale też ktoś do nas przyjdzie - wyjaśnia trener.

Na pierwszych zajęciach był obecny Patryk Mikita, który wraca do zdrowia po kontuzji, ale nie trenował. Na razie pracuje indywidualnie i czeka na pozwolenie od lekarzy.