Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Juliusz I, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Siatkówka

Nowa siatkarka E. Leclerc Moya Radomki!

wtorek, 19 stycznia 2021 19:56 / Autor: Michał Kaczor
fot. radomka.com
Michał Kaczor

Samara Rodrigues de Almeida podpisała kontrakt z E. Leclerc Moya Radomką Radom. To przyjmująca.

Samara Rodrigues de Almeida ma 28 lat i mierzy 185 centymetrów. W bieżącym sezonie występowała w barwach Chemika Police. Na swoim koncie ma m.in. mistrzostwa Francji, Szwajcarii, Rumunii czy Brazylii.

Oprócz tego zdobyła superpuchar i puchar Szwajcarii, puchar Rumunii oraz srebrne i brązowe krążki mistrzostw Brazylii. Jako juniorka i kadetka występowała w reprezentacji Brazylii.

- Po rozwiązaniu kontraktu z Grupą Azoty Chemikiem Police Samara, która z powodu sytuacji na świecie utknęła w Polsce, skorzystała z naszej oraz naszych brazylijskich zawodniczek gościnności i została w Radomiu. Miała plan, żeby wrócić do Włoch i tam szukać klubu, ale została u nas i dołączyła do zespołu na treningi. Zrobiła bardzo dobre wrażenie i jej forma wskazywała na to, że może przydać się w drużynie. Przed nami coraz więcej spotkań, ważnych spotkań – puchar Polski, zbliża się faza play-off, więc każda zawodniczka grająca na tym poziomie może nam się przydać. Uprzedzając pytania o stan zdrowia zawodniczki, dodam tylko, że jesteśmy wszystkiego świadomi i gdyby cokolwiek się wydarzyło mamy w kontrakcie odpowiednie, zabezpieczające nas, zapisy. Na dzień dzisiejszy Samara na treningach prezentuje się bardzo dobrze i nie widać po niej żadnych problemów zdrowotnych – mówi Łukasz Kruk, dyrektor E. Leclerc Moya Radomki.