Patron dnia: św. Jerzy, męczennik
Dziś jest: Środa, 24 kwietnia 2024

Trzy medale Olimpijczyka Radom

poniedziałek, 22 marca 2021 15:01 / Autor: Michał Kaczor

Zapaśnicy Olimpijczyka Radom wywalczyli trzy medale na mistrzostwach Polski juniorów w stylu klasycznym.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Grzegorz Kunkel w kategorii do 63 kg oraz Konrad Kozłowski w kategorii do 77 kg. Brązowy medal wywalczył Oskar Piątek w kategorii do 82 kg.

W mistrzostwach wzięło udział 133 zawodników. W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk zajął 2. miejsce.

W tym samym czasie odbywały się mistrzostwa Polski do lat 23. Zapaśnicy Olimpijczyka zdobyli 6 medali - 1 złoty, 1 srebrny i 4 brązowe.

Pierwsze miejsce zajął Patrzyk Bednarz w kategorii do 77 kg, drugie Hubert Rudnik (kat. 97 kg), a trzecie Jakub Ściegliński (kat. 60 kg), Dominik Dudziński (kat. 60 kg), Adrian Chruślak (kat. 97 kg) oraz Piotr Chudzik (kat. 130 kg).