Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa WIELKI CZWARTEK

E. Leclerc Moya Radomka Radom zagra o medale!

wtorek, 23 marca 2021 17:39 / Autor: Michał Kaczor

Siatkarki E. Leclerc Moya Radomki Radom zagrają o medale Tauron Ligi! W decydującym meczu ćwierćfinałowym pokonały DPD IŁCapital Legionovię Legionowo 3:1!

I set:

Decydujący mecz o awansie do półfinału Tauron Ligi rozpoczął się lepiej dla E. Leclerc Moya Radomki Radom. Przy prowadzeniu radomianek 5:2 o czas poprosił trener Legionovii. Przerwa sprawiła, że ekipa przyjezdnych zaczęła grać lepiej i doprowadziła do remisu. Radomka złapała serię, gdy na zagrywce pojawiła się Ana Bjelica. Gospodynie prowadziły 14:11. Przy stanie 16:12 ponownie o przerwę poprosił trener Legionovii Alessandro Chiappini. Po chwili mieliśmy remis 16:16 i po raz pierwszy czas wziął Riccardo Marchesi. Po emocjonującej końcówce E. Leclerc Moya Radomka Radom wygrała 25:23.

II set:

Druga odsłona rozpoczęła się lepiej dla Radomki. Drużyna trenera Riccardo Marchesiego prowadziła 4:0 i o czas poprosił szkoleniowiec Legionovii. Drużyna prowadzona przez Alessandro Chiappiniego odrobiła część strat (5:3), jednak po chwili ponownie do głosu doszła Radomka (13:7). W drugiej części seta przeważały siatkarki z Radomia które wygrały 25:15.

III set:

W trzecim secie mieliśmy od początku wyrównaną walkę. Jako pierwsza przewagę zbudowała E. Leclerc Moya Radomka (8:6), jednak Legionovia zdobyła trzy kolejne punkty i mieliśmy wynik 8:9. Przy stanie 11:13 o czas poprosił trener Riccardo Marchesi. Chwilę później siatkarki z Radomia wyrównały (15:15). W końcowej fazie seta Legionovia odskoczyła na 3 punkty (17:20), ale Radomka odrobiła stratę (21:21). O zwycięstwie w trzecim secie zadecydowała skuteczność, a tej zabrakło podopiecznym trenera Riccardo Marchesiego. Radomka przegrała 22:25.

IV set:

Czwarta odsłona rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia E. Leclerc Moya Radomki (5:1). Siatkarki z Radomia kontrolowały przebieg gry. Przy stanie 13:5 o czas prosił trener Legionovii, ale niewiele to zmieniło. Radomka wygrała 25:10 i cały mecz 3:1!

E. Leclerc Moya Radomka Radom - DPD IŁCapital Legionovia Legionowo 3:1 (25:23; 25:15; 22:25; 25:10)