Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dziś jest: Czwartek, 18 kwietnia 2024

E. Leclerc Moya Radomka zagra o 3. miejsce

czwartek, 01 kwietnia 2021 22:47 / Autor: Michał Kaczor

E. Leclerc Moya Radomka Radom przegrała z Grupa Azoty Chemikiem Police 1:3 w drugim meczu półfinałowym Tauron Ligi. To oznacza, że radomianki zagrają o 3. miejsce.

W pierwszym secie długo utrzymywał się wynik w okolicach remisu, ale ze wskazaniem na drużynę z Polic. Radomka zaczęła osiągać przewagę w drugiej części partii, ale wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. Podopieczne trenera Riccardo Marchesiego wygrały 25:22.

W drugiej odsłonie od początku przeważał Chemik Police. Set zakończył się wynikiem 25:18 dla gospodyń.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Chemika 7:2. Siatkarki E. Leclerc Moya Radomki Radom zdołały jednak odrobić stratę i doprowadzić do remisu 16:16. Przy stanie 24:23 dla Chemika zaatakowała Sinead Jack-Kisal. Po challenge’u okazało się, że siatkarka drużyny z Polic trafiła w boisko i gospodynie wyszły na prowadzenie 2:1.

Duże emocje przyniosła czwarta odsłona. Najpierw Radomka prowadziła 8:4, ale później siatkarki z Polic złapały serię punktów i wyszły na prowadzenie 14:10. Podopieczne trenera Riccardo Marchesiego zdołały ponownie doprowadzić do remisu, a nawet wyjść na prowadzenie 23:22. W końcówce wygrało jednak doświadczenie Chemika Police. Gospodynie wygrały 26:24 i cały mecz 3:1.

E. Leclerc Moya Radomka Radom zagra w meczu o 3. miejsce z przegranym z pary Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź.

Grupa Azoty Chemik Police – E. Lerclerc Moya Radomka Radom 3:1 (22:25; 25:18; 25:23; 26:24)