Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Piłka nożna

3 punkty dla Radomiaka

niedziela, 02 maj 2021 21:01 / Autor: Michał Kaczor
fot. K. Pacocha/radomiak.pl
Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka pokonali Stomil Olsztyn 1:0.

Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach. Przez całe spotkanie wiał silny wiatr.

Radomiak rozpoczął spotkanie ofensywnie. Już w 2. minucie strzelał Michał Kaput, ale jego uderzenie zostało zablokowane. W 13. minucie trener Dariusz Banasik musiał dokonać korekty w składzie. Kontuzjowanego Karola Angielskiego zmienił Dominik Sokół. W 19. minucie Radomiak wyszedł na prowadzenie. Rzut karny wykorzystał Meik Karwot. „Zieloni” próbowali pójść za ciosem, jednak piłka nie wpadała do bramki. Najlepszą okazję miał tuż przed przerwą Karwot. Niemiec z jedenastu metrów trafił w słupek.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Wciąż atakował Radomiak, ale nadal nieskutecznie. Najbardziej aktywny był Damian Gąska, który strzelał w 55., 62. i 68. minucie. Od 77. minuty Stomil grał w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę dostał Byrtek. Kilka minut później bliski strzelenia gola z rzutu rożnego był Mateusz Cichocki, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Do końca wynik nie zmienił się. Radomiak zdobył cenne 3 punkty!

Radomiak Radom – Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)

Gol: 20’ Karwot (k)