Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Piłka nożna

Retro Liga wraca na boiska!

wtorek, 04 maj 2021 09:51 / Autor: Kamil Zapora
Retro-mecz rozegrany zostanie przy PSP 2 w Kozienicach, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Już w najbliższą sobotę, na boisku przy PSP nr 2 w Kozienicach spotkają się dwie retro-drużyny: WKS Grodno (Kozienice) i Hakoach Będzin.

Retro Liga to projekt historyczno-sportowy który powstał w 2018 roku. Skupia kilka stowarzyszeń rekonstrukcji historycznych z całej Polski. W rozgrywkach od samego początku bierze udział WKS Grodno, czyli drużyna odtworzona przez miłośników historii i piłki nożnej z Kozienic. Mówi Krzysztof Zając z Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych:

W poprzednim sezonie kozieniczanie zdobyli wicemistrzostwo Polski. Sobotni mecz będzie dla drużyny z Kozienic pierwszym w tym sezonie, a zagrają w nim z Hakoach Będzin – drużyna zakończyła sezon 2020 na trzecim miejscu.

Przypomnijmy, że na inaugurację zeszłego sezonu kozieniczanie ulegli drużynie z Będzina 3:0. Czy historia się powtórzy, a może kozieniczanom uda się zrewanżować? Najlepiej przekonać się o tym samemu. Początek meczu o godzinie 15:00.

O tym jak wyglądają retro-mecze i dlaczego warto na nie przychodzić posłuchacie TUTAJ.