Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

SPORT

Otwarte zajęcia wychowania fizycznego

piątek, 07 maj 2021 09:47 / Autor: Elżbieta Warchoł
pixabay/jarmoluk
Elżbieta Warchoł

Propozycja dla uczniów szkół podstawowych oraz uczestników Radomskiej Olimpiady Młodzieży

Biuro Sportu Urzędu Miejskiego w Radomiu oraz Szkolny Związek Sportowy zapraszają do udziału w otwartych zajęciach wychowania fizycznego. Ten pilotażowy program to odpowiedź na potrzebę przeciwdziałania skutkom długotrwałego przebywania dzieci i młodzieży w domach w związku z panującą pandemią. Propozycja jest skierowana do uczniów szkół podstawowych, w tym uczestników Radomskiej Olimpiady Młodzieży.

Zajęcia będą się odbywały na zewnętrznych boiskach szkolnych w okresie od 10 maja do 25 czerwca 2021 r. Będą one organizowane osobno dla uczniów klas 4-6 oraz klas 7-8 szkół podstawowych i będą się odbywały w grupach maksymalnie 25-osobowych. Celem jest poprawa ogólnej sprawności fizycznej i psychicznej uczniów.

Zajęcia będą trwały po 60 minut dla każdej grupy, raz lub dwa razy w tygodniu. Mogą one być prowadzone w dowolnej, atrakcyjnej dla uczestników formie, np. w formie ćwiczeń ogólnorozwojowych, gier lub zabaw sprawnościowych.

Zgłoszenia przyjmują placówki oświatowe.