Sylwia Pysiak

Mecz zmarnowanych szans. Porażka Radomiaka

środa, 12 maj 2021 19:12 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka przegrali z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 0:1 w zaległym meczu Fortuna 1. Ligi.

Już od pierwszych minut Radomiak przeważał. „Zieloni” utrzymywali się na połowie rywali, a ci próbowali wychodzić z kontratakami. W 21. minucie Kozak dośrodkował do Leandro, a strzał głową Brazylijczyka obronił Loska. W 29. minucie z rzutu wolnego uderzał Kozak, ale trafił prosto w bramkarza. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 33. minucie. W środku boiska piłkę stracił Kaput, przejął ją Roman Gergel i trafił do siatki przy bliższym słupku. W doliczonym czasie pierwszej połowy Radomiak mógł wyrównać, ale Gąska nie wykorzystał sytuacji w polu karnym.

Na początku drugiej połowy okazję do podwyższenia prowadzenia mieli goście. Radomiaka uratowała czujność w obronie Raphaela Rossiego. W 59. minucie okazję mieli "Zieloni". Strzał z dystansu Jakubika obronił Loska. W 75. minucie stuprocentową sytuację zmarnował Dominik Sokół. Napastnik Radomiaka z dwóch metrów trafił prosto w bramkarza rywali. W doliczonym czasie gry "Zieloni" mieli dwie okazje, ale ponownie okazali się nieskuteczni.

Radomiak Radom - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (0:1)

Gol: Gergel 33'