Mateusz Owczarek powalczy o złoty medal w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy

środa, 02 czerwca 2021 15:02 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

1 czerwca w Bydgoszczy rozpoczęły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. W imprezie startuje blisko siedmiuset zawodników z 41 krajów. W mistrzostwach Polskę reprezentuje również zawodnik z naszego regionu. Mowa o Mateuszu Owczarku, który w sobotę wystartuję w konkurencji w skoku w dal.

Przypomnijmy, że poprzednie mistrzostwa Europy odbyły się trzy lata temu w Berlinie i zostały zdominowane przez Polaków, którzy zdobyli aż 61 medali w tym aż 26 złotych i wygrali klasyfikację medalową. Po raz pierwszy obywają się w Polsce. To fantastyczne uczucie, że mogę reprezentować nasz kraj na tak dużej imprezie mówi Mateusz Owczarek, radomski lekkoatleta, zawodnik Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start:

W mistrzostwach biorą udział również inni zawodnicy Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start:

Już od dwóch tygodni Mateusz Owczarek przygotowuje się do zawodów w Bydgoszczy:

Jak mówi Mateusz Owczarek, Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy zawody mają wyłonić kardę na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio:

Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy potrwają do soboty i właśnie tego dnia o godzinie 10:00 wystartuję w konkurencji w skoku w dal Mateusz Owczarek.