Dziś jest: Środa, 24 kwietnia 2024

Prawie 200 biegaczy sprawdziło się w Kozienicach

sobota, 05 czerwca 2021 13:03 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią do Kozienic wróciła sztandarowa impreza dla biegaczy, czyli Bieg Szlakiem Króla Zygmunta Starego. Tegoroczna edycja była szczególna z jeszcze jednego powodu – bieg odbył się już po raz dziesiąty.

Zawodnicy tradycyjnie wystartowali z ośrodka nad Jeziorem Kozienickim i pobiegli w kierunku parku miejskiego i z powrotem. Taka trasa liczyła 5 kilometrów. Pokonała ją połowa uczestników. Pozostali wybrali dystans 10 km co oznaczało przebiegnięcie tej samej trasy dwukrotnie.

Pierwszy na mecie zameldował się Mateusz Utnicki z Dęblina, który startował na dystansie 5 km i pokonał go w 18min 26s:

Najszybszą kobietą na tym dystansie była Joanna Leszczyńska z Kozienic. Przebiegnięcie pięciu kilometrów zajęło jej 25min 7s:

Na dystansie 10 km triumfował Michał Bąk z Chełmców z czasem 38min 7s:

Kobietą, która jako pierwsza pokonała 10 km, bo w 42 min 27s była Daria Paśnicka z Łaskarzewa:

W dzisiejszym biegu na pięć kilometrów wziął też udział burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski:

Patronem medialnym X Biegu Szlakiem Króla Zygmunta Starego było Radio Plus Radom.