Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

SPORT

Mateusz Owczarek z brązem na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy

środa, 09 czerwca 2021 12:30 / Autor: Magdalena Król
fot. Mateusz Owczarek
Magdalena Król

Za nami Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, które odbyły się w Bydgoszczy.W imprezie startowało blisko siedmiuset zawodników z 44 krajów.

W Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Polskę reprezentował m.in. Mateusz Owczarek, który wystartował w konkurencji w skoku w dal i zajął trzecie miejsce. Jestem szczęśliwy, że udało się zdobyć medal na tych mistrzostwach mówi zawodnik Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start:

Czterdzieści dziewięć medali, w tym piętnaście złotych, zdobyli reprezentanci Polski podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła trzecie miejsce – za Rosją i Ukrainą. Impreza odbyła się z zachowaniem wszystkich reżimów sanitarnych wyjaśnia Mateusz Owczarek:

Sportowiec nie wyobraża sobie trenować innej dyscypliny sportowej niż skok w dal:

Dla Mateusza najważniejsze jest wsparcie najbliższej rodziny, narzeczonej oraz trenera:

A jakie plany na przyszłość ma radomski lekkoatleta?:

Przypomnijmy, że poprzednie mistrzostwa Europy odbyły się trzy lata temu w Berlinie i zostały zdominowane przez Polaków, którzy zdobyli aż 61 medali w tym 26 złotych i wygrali klasyfikację medalową.