Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

Piłka nożna

Radomiak po awansie zagra w Radomiu?

czwartek, 10 czerwca 2021 16:54 / Autor: Michał Kaczor
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Miasto, MOSiR i Radomiak doszli do porozumienia, żeby dostosować stadion przy ul. Narutowicza do wymogów PKO Ekstraklasy.

 - Doszliśmy do porozumienia. My, jako władze miasta, spółka MOSiR i Radomiak znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoli tak zmodernizować stadion, aby spełniał on wymagania Ekstraklasy. Pierwszym elementem jest podgrzewana murawa. Spółka MOSiR zaprosi do współpracy spółkę Radomiak i spółka Radomiak położy podgrzewaną murawę. Dzięki temu Radomiak będzie mógł korzystać z naszych obiektów przy ul. Narutowicza bezpłatnie, rekompensując sobie nakłady - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Prezydent zadeklarował, że MOSiR zajmie się dostosowaniem pozostałych elementów do wymogów PKO Ekstraklasy. Stadion ma być gotowy już od lipca.

Sławomir Stempniewski, prezes Radomiaka liczy, że komisja licencyjna przychyli się do wniosku klubu po spełnieniu wymogów stadionowych.

- Bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z miastem uda się tę szansę wykorzystać. Komisja licencyjna na pewno przychyli się do tego, gdy okaże się, że murawa podgrzewana w Radomiu stała się faktem - mówi prezes.