Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

Piłka nożna

Energia Kozienice jedną nogą w czwartej lidze

piątek, 18 czerwca 2021 14:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Enea Energia Kozienice
Kamil Zapora

Fani drużyny z Kozienic, piłkarze i kierownictwo zespołu przyznają, że spadek do ligi okręgowej w 2019 roku był incydentem, który nigdy nie powinien się wydarzyć. Mimo to dopiero w drugim sezonie gry w okręgówce piłkarze z Kozienic mają szanse powrócić do czwartej ligi. Przed nimi decydujące mecze.

Gdyby o awansie decydowała aktualna sytuacja w tabeli, piłkarze Energii mogliby spać spokojnie, gdyż szanse na awans ma tylko drużyna z pierwszego miejsca. Enea Energia Kozienice jest obecnie liderem swojej grupy z 75 punktami. Jednak przed nimi jeszcze dwa mecze na wyjeździe: z Orłem Wierzbicą i Iskrą Gózd.

Po piętach Energii depcze LKS Promna z zestawem 71 punktów, a ten zespół również ma jeszcze do rozegrania dwa mecze.

Aby być spokojni o awans kozieniczanie muszą wygrać przynajmniej jedno z dwóch ostatnich spotkania tego sezonu. Prezes Energii Paweł Rajn mocno wierzy w zwycięstwo:

Jeśli Energia pozostanie liderem tabeli powróci do czwartej ligi. Być może stało by się to jeszcze w poprzednim sezonie, lecz został on zakończony po rundzie jesiennej z powodu wybuchu pandemii kronawirusa:

Prezes myśli już także o strategii na grę w IV lidze:

Jednak najpierw dwa mecze na wyjeździe: z Orłem Wierzbicą jutro o 17:00 i Iskrą Gózd – wstępnie zaplanowany na przyszłą sobotę na 17:00, jednak data tego spotkania może ulec zmianie na życzenie gospodarza.