Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Głowaczów, Łękawica
Dziś jest: Poniedziałek, 20 września 2021

Piłka nożna

Radomiak rozpoczął przygotowania. Jutro dołączy Luis Machado

poniedziałek, 28 czerwca 2021 19:29 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka pojawili się dzisiaj na pierwszym treningu po przerwie. W zajęciach nie wzięło udziału czterech zawodników, którzy po wakacjach znaleźli się w kwarantannie.

W pierwszych zajęciach wzięło udział 26 piłkarzy.

- Wydaje mi się, że wszyscy wypoczęli, chociaż niektórzy zgłaszają drobniutkie urazy. Zawodnicy wyjeżdżali na urlopy, a dzisiaj prawie wszyscy zgłosili się do nas. Jeszcze nie jesteśmy w pełnym składzie, bo paru zawodników dostało kwarantannę, dostali indywidualne rozpiski i dołączą do nas, jak zrobią testy – mówi trener Dariusz Banasik.

W kwarantannie znaleźli się: Damian Jakubik, Mateusz Bodzioch, Maciej Świdzikowski i Damian Gąska.

Czasu na przygotowania jest mało. Pierwszy mecz z Lechem Poznań już 23 lipca, a tymczasem niektóre kluby PKO Ekstraklasy trenują już od 2-3 tygodni.

- Do pierwszego meczu mamy 4 tygodnie. Dzisiaj pierwszy mikrocykl. Spędzamy go na własnych obiektach i będziemy trenowali raz lub dwa razy dziennie. W sobotę zagramy grę kontrolną. Jesteśmy na etapie z jakim przeciwnikiem. W poniedziałek za tydzień mamy trening, a we wtorek wyjeżdżamy na obóz i po drodze gramy z Jagiellonią Białystok, na obozie z Lechią Gdańsk i Olimpią Elbląg. Po powrocie z obozu mamy sparing z Motorem Lublin – mówi trener.

Trener mówi, że klub będzie szukał wzmocnień w każdej formacji.

- Może poza pozycją bramkarza, chociaż chcemy, żeby Kochalski miał konkurencję. Nie wiadomo jeszcze, co z Rossim, bo cały czas walczymy o tego zawodnika, ale też będziemy chcieli ściągnąć środkowego obrońcę. Myślę, że też do środka pola zawodnika, bo nie wiadomo, co z Meikiem Karwotem i do ofensywy – zawodnicy na pozycjach 7, 11, 9. Także praktycznie cel nasz, to żeby wzmocnić się w każdej formacji – wymienia Dariusz Banasik.

Trener potwierdził też transfer Luisa Machado. To niespełna 29-letni Portugalczyk, który gra na pozycji skrzydłowego. Ma za sobą występy m.in. w Tondeli, Moreirense, a ostatnio występował w NorthEast United w Indian Super League.

- To zawodnik, który grał w dobrych ligach, ma bardzo dobre liczby. Jest to zawodnik dynamiczny z dobrym dryblingiem. Musi się zaaklimatyzować, dobrze przyjąć się w drużynie. Też muszę go poznać. To był zawodnik, który miał do nas przyjść zimą, ale do pierwszej ligi trudno takiego zawodnika ściągnąć. Dzisiaj w nocy przyjeżdża z Felipe, więc jutro będzie na treningu – opisuje trener.

Trwają też rozmowy w sprawie Rafała Makowskiego i Damiana Gąski.

 

Kadra Radomiaka na pierwszym treningu w letnim okresie przygotowawczym:

Bramkarze: Mateusz Kochalski, Jan Szpaderski, Filip Majchrowicz, Mateusz Kryczka, Wiktor Koptas.

Obrońcy: Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Artur Bogusz, Jonathan Simba, Patryk Wołczyński, Maciej Klimas.

Pomocnicy: Meik Karwot, Michał Kaput, Mateusz Radecki, Miłosz Kozak, Adam Banasiak, Patryk Mikita, Leandro Rossi, Dominik Banach, Jakub Nowakowski, Dominik Stępień, Kacper Pankowski.

Napastnicy: Karol Angielski, Dominik Sokół, Marcel Szymański, Jakub Podsiadło.