Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. January, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kozienice (Św. Krzyża)
Dziś jest: Niedziela, 19 września 2021

SPORT

Skaryszewska Futboliada

czwartek, 01 lipca 2021 14:26 / Autor: Radosław Mizera
foto: pixel2013/pixabay
Radosław Mizera

W niedzielę, 4 lipca już po raz drugi odbędzie się SKARYSZEWSKA FUTBOLIADA, turniej piłkarski pomiędzy klubami piłkarskimi Miasta i Gminy Skaryszew.

Radom szczepienia

Tegoroczna edycja turnieju zawita do Makowa, z racji tryumfu w poprzednich zmaganiach piłkarskich. Na jednym boisku spotkają się zawodnicy, reprezentanci sekcji młodzików i seniorów Klubu Sportowego SKARYSZEWIANKA Skaryszew, Klubu Sportowego HUBERTUS Chomentów i Klubu Sportowego MAKÓW by rywalizować o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew.

W ostatnim czasie obserwujemy dynamiczny rozwój sportu na terenie Naszej gminy. W szczególności piłka nożna to jedna z tych dyscyplin, które niewątpliwie cieszy się największą popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

- Dlatego też, chcielibyśmy pokazać potencjał jaki tkwi w lokalnych klubach sportowych. Turniej będzie znakomitą formą promocji piłki nożnej, ale także sposobnością do rozmów i wymiany doświadczeń między klubami sportowymi oraz przykładem aktywności fizycznej i integracji skaryszewskiego środowiska sportowego. Będzie dawał nie tylko możliwość sprawdzenia umiejętności w grach zespołowych, ale również będzie próbą dotarcia do szerokiego grona przedsiębiorców jako potencjalnych sponsorów. Jednak SKARYSZEWSKA FUTBOLIADA to przede wszystkim możliwość zapoznania rodziców dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Skaryszew z ofertą zajęć pozalekcyjnych oraz kierunkami rozwoju sportu - powiedział Dariusz Piątek, burmistrz miasta.

Turniej będzie także możliwością okazania pomocy dla Zuzanny Zawadzkiej i Bartłomieja Winiarskiego i Miłoszka Wasilewskiego, którzy walczą o powrót do zdrowia po trudnych wydarzeniach w ich niedługim życiu. Podczas turnieju będą zbierane datki do puszki, które będą stanowiły cegiełką wsparcia finansowego na ich leczenie i rehabilitację, bo każda złotówka ma ogromną wartość i przybliża Zuzię, Bartka i Miłoszka do pełnej sprawności.

Zachęcamy również do wsparcia zbiórek dla Zuzanny, Bartka i Miłosza prowadzonych na portalach zbiórkowych lub podczas imprezy, w niedzielę, 4 lipca 2021 r. w Makowie.