Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Inne

Drzewiczanie na mistrzostwach świata

wtorek, 06 lipca 2021 14:43 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Fb Gmina Drzewica
Marcin Prejs

W słoweńskim Tacen rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców U-23 w slalomie kajakowym. W czempionacie globu wystąpi trzech reprezentantów Polski z Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica.

W Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców U-23 w slalomie kajakowym wystąpi trzech drzewiczan. Są to➡️ młodzieżowiec Szymon Zawadzki (C-1 mężczyzn), junior Maciej Bartos (C-1 mężczyzn) oraz ➡️ junior Bartłomiej Reguła (K-1 mężczyzn extreme slalom). Jako pierwsi do rywalizacji o medale przystąpią kanadyjkarze – Szymon i Maciek, którzy już dzisiaj po godzinie 15 powalczą w konkurencjach drużynowych, natomiast jutro zainaugurują starty indywidualne od kwalifikacji w C-1 mężczyzn. Decydujące starty kanadyjkarzy - półfinały i finały - zaplanowano na piątek, 9 lipca (juniorzy) i sobotę, 10 lipca (młodzieżowcy).

Z kolei konkurencja slalomu ekstremalnego, w której stratuje Bartek, została zaplanowana na ostatni dzień regat - niedzielę 11 lipca.

ℹ️Mistrzostwa można śledzić na żywo pod adresem: https://www.canoeicf.com/2021-icf-junior-u23.../results...

Na zdjęciu od lewej: Bartłomiej Reguła, trener kadry - drzewiczanin Dariusz Wrzosek, Szymon Zawadzki, Maciej Bartos.