Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021

Siatkówka

Cerrad Enea Czarni Radom szykują się do sezonu

środa, 14 lipca 2021 11:39 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Cerrad Enea Czarni Radom rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. Na pierwszym treningu pojawiło się 12 siatkarzy z podstawowego zespołu.

Mimo wczesnego rozpoczęcia przygotowań, trener Jakub Bednaruk uważa, że siatkarze i tak mieli długą przerwę. Przypomnijmy, radomianie zakończyli poprzedni sezon 28 marca.

- W stosunku do innych drużyn zaczynamy dwa tygodnie wcześniej, ale licząc przerwę, którą mieli wszyscy zawodnicy, to ona trwała praktycznie 4 miesiące. Podzieliłem przygotowania na dwie części - pierwsza to trzy tygodnie pracy, którą zaczęliśmy od poniedziałku. To będzie "przygotowanie do przygotowań". Chcę maksymalnie ograniczyć przypadki kontuzji, kiedy zawodnicy zaczynają skakać. Będziemy ich teraz trzy tygodnie obudowywać. Będzie sporo siatkówki na plaży, zajęć indywidualnych w hali, będzie dużo siłowni i biegania. Po tych trzech tygodniach chłopaki dostaną wolne na 7 dni. W tym czasie rozegramy turniej PreZero Grand Prix i w czwartym tygodniu zaczniemy konkretne przygotowania z szóstkami. Na koniec sierpnia zaczniemy grać - mówi trener Jakub Bednaruk.

W dzisiejszym treningu wzięło udział 14 zawodników. Z pierwszego składu brakuje dwóch - Brazylijczyka Ademara oraz środkowego, z którym klub negocjuje ostatnie szczegóły kontraktu.

Siatkarze spędzą cały okres przygotowawczy w Radomiu i okolicach.

Trener nie stawia przed drużyną konkretnych celów, jeśli chodzi o miejsce w lidze. Liczy, że on, siatkarze i kibice będą zadowoleni ze swojej postawy po każdym meczu.

- Cieszyłbym, jakbyście wy napisali, a kibice powiedzieli, że "zrobili wszystko, co mogli, żeby wygrać mecz" - mówi trener.

Po 7 latach do klubu wrócił Rafał Faryna. O miejsce w pierwszym składzie będzie rywalizował z Danielem Gąsiorem.

- To fajne uczucie i radość, że mogę wrócić i udowodnić, że mogę grać na poziomie plusligowym - mówi Rafał Faryna.

Kapitan Michał Ostrowski liczy, że drużyna poprawi swój wynik z poprzedniego sezonu.

- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że ta drużyna ma dużo do udowodnienia. Poprzedni rok nie był dla nas udany. Chcemy pokazać, że jesteśmy coś warci i że tamten sezon był wypadkiem przy pracy - mówi Michał Ostrowski.

Sezon PlusLigi rozpocznie się 2 października. Cerrad Enea Czarni Radom zagrają pierwszy mecz z Vervą Warszawa.