Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Piłka nożna

Współpraca Enei Wytwarzanie i Radomiaka Radom będzie kontynuowana

czwartek, 29 lipca 2021 14:39 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

 Enea Wytwarzanie kolejny rok będzie sponsorem Radomiaka Radom. Obecna umowa między klubem, a firmą kończy się 31 lipca, jednak każda ze stron deklaruje kontynuację współpracy.

To będzie trzeci sezon z rzędu współpracy Enei Wytwarzanie z „Zielonymi”. Energia, która płynie od Enei pozwoliła klubowi rozwinąć się sportowo oraz wywalczyć historyczny awans do PKO Ekstraklasy. Dodatkowo Radomiak Radom mógł także liczyć na sponsora w trudnym okresie spowodowanym pandemią koronawirusa.

- Jest mi bardzo miło, że tak zacny sponsor, jakim jest firma Enea Wytwarzanie, zdecydował się kontynuować współpracę z Radomiakiem. To kolejny sezon, kiedy będziemy grać razem, tym razem w PKO Ekstraklasie - mówi Sławomir Stempniewski, prezes zarządu RKS Radomiak Radom.

Planowana umowa sponsoringowa obejmie ona nie tylko sponsoring drużyny seniorów Radomiaka, ale także organizację na boiskach w Radomiu turniejów piłkarskich z udziałem dzieci i młodzieży z regionu radomskiego.

- Cieszymy się, że przyczyniamy się do sukcesów drużyny i rozwoju piłki nożnej w całym regionie radomskim, gdzie kibicami są też nasi pracownicy. Jako firma społecznie odpowiedzialna od wielu lat angażujemy się w sport na terenie działania naszej Grupy. Tym ważniejsze jest dla nas zatem wsparcie nie tylko drużyny seniorskiej, ale także szkolenie dzieci i młodzieży, rozwój talentów oraz pasji młodych piłkarzy - dodał Paweł Szczeszek, prezes Enei.

Podczas konferencji głos zabrał również poseł Marek Suski oraz trener Dariusz Banasik.

- Kiedy w 2020 roku spotykaliśmy się w tym gronie mocno wierzyliśmy że może się ziścić marzenie by „Radomiak” grał na dobrym krajowym poziomie i godnie nas reprezentował. Marzyliśmy o awansie do ekstraklasy. Słyszeliśmy głosy lekkiej drwiny. „Ekstraklasa nie dla nas”. A jednak pomimo problemów z budową stadionu Radomiak sukces odniósł i udowodnił, że zasługuje na wsparcie - mówi poseł Marek Suski.

- Jesteśmy zadowoleni z tej współpracy. Firma Enea pomaga nam i czujemy ich wsparcie. Cieszymy się, że współpraca będzie kontynuowana - zakończył trener Radomiaka.

Planowana umowa sponsoringowa będzie dotyczyła rozgrywek w sezonie 2021/2022.