Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa

Kapitalny gol Leandro i Radomiak zremisował z Pogonią 1:1!

poniedziałek, 13 września 2021 20:34 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka zremisowali z Pogonią Szczecin 1:1. Pięknego gola na wagę remisu strzelił Leandro!

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Radomiaka. Już w 2. minucie gola dla Pogoni strzelił Piotr Parzyszek. W kolejnej akcji "Zieloni" byli bliscy wyrównania. Po nieporozumieniu w obronie "Portowców" piłkę przejął Machado, jednak Portugalczyk sprzed pola karnego nie trafił do pustej bramki. W kolejnych minutach obie drużyny dochodziły do sytuacji strzeleckich, jednak żadna z nich nie skończyła się groźnym strzałem. W 21. minucie okazję miał Radomiak. Leandro posłał długą piłkę w pole karne do Machado, a Portugalczyk próbował strzelać w ekwilibrystyczny sposób. Uderzenie było jednak zbyt lekkie, żeby zaskoczyć Dantego Stipicę. W 27. minucie Radomiak miał "stuprocentową" sytuację. W zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Raphael Rossi, ale jego strzał uderzył w słupek. Po chwili sędzia odgwizdał faul Machado i ukarał Portugalczyka żółtą kartką. Dwie minuty później z rzutu wolnego uderzał Rafał Kurzawa, ale dobrze w bramce spisał się Filip Majchrowicz. W 41. minucie strzelał Leandro, jednak tym razem na posterunku był Dante Stipica. W kolejnej akcji okazję do podwyższenia prowadzenia miała Pogoń. Nad bramką strzelił jednak Parzyszek.

Drugą połowę Radomiak rozpoczął z jedną zmianą. Luisa Machado zmienił Mario Rondón. Od razu do ataku ruszyli goście. W 52. minucie z 7 metrów strzelał Kucharczyk i znakomitą interwencją popisał się Filip Majchrowicz. Od 60. minuty "Zieloni" zyskiwali coraz większą przewagę. W trzech kolejnych sytuacjach rozpaczliwie bronili "Portowcy". W 68. minucie "sam na sam" wyszedł Leandro, Brazylijczyk jednak zdecydował się dryblować. Piłka trafiła do Mario Rondóna, ale Wenezuelczyk strzelił w poprzeczkę. Akcja Leandro wzbudziła jednak dużo kontrowersji, bo wydawało się, że Brazylijczyk był faulowany. Sędzia nie zdecydował się sprawdzić sytuacji w systemie VAR. Gdy wydawało się, że nieskuteczny Radomiak przegra ten mecz, indywidualną akcję przeprowadził Leandro. Brazylijczyk zdecydował się na strzał z dystansu i piłka wpadła do bramki Pogoni. Piękny gol Leo! Do końca wynik nie zmienił się. Radomiak zremisował z Pogonią 1:1!

Radomiak  Radom - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)

Gol: 90' Leandro - dla Radomiaka oraz 2' Parzyszek - dla Pogoni